Влада

Житомирська ОДА на місяць скасовує масові заходи, а Бунечко вітав жінок із 8 Березня «за допомогою радіозв’язку»

10 March 2020, 13:54

В Житомирській облдержадміністрації звітують про готовність до запобігання поширенню коронавірусу. 10 березня під час брифінгу заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко розповіла, що медичні заклади готові надавати необхідну допомогу дорослим та дітям, якщо випадки захворювань будуть виявлені.

«Розпорядженням голови ОДА створено тимчасову обласну проти епідеміологічну комісію при облдержадміністрації та затверджений регіональний план протиепідеміологічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню випадків спричинених коронавірусом. На реалізацію заходів реагування на поширення випадків гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом додатково виділено з резервного фонду області 1 мільйон 793 тисячі 600 гривень. Для надання інтенсивної терапії особам з підозрою на гостру респіраторну хворобу спричиненої коронавірусом наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації визначені такі заклади охорони здоров’я: КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради для дорослого населення, комунальне некомерційне підприємство «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради для дитячого населення. На випадок масових поступлень осіб з підозрою на коронавірус визначені такі заклади: комунальне некомерційне підприємство «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, комунальне некомерційне підприємство «Черняхівське територіальне медичне об’єднання» Черняхівської районної ради. Закладом для перебування осіб, які були у контакті з підозрілими на коронавірус у період обсервації визначено комунальне некомерційне підприємство обласний багатопрофільний спеціалізований фтизіопульмонологічний санаторій «Лісова казка» Житомирської обласної ради», - сказала Наталія Остапченко.

За словами заступниці голови ОДА, в тимчасову комісію входять представники Державної міграційної служби, щоб відстежувати прибуття громадян України, які повертаються із закордонних поїздок.

«Так, до комісії входить і державна міграційна служба, і правоохоронні органи, і лабораторний центр, і працівники охорони здоров'я. Міграція населення відслідковується», - запевнила Наталія Остапченко.


В самій ОДА якихось особливих профілактичних дій немає, але масові заходи вирішили все ж скасувати.

«Ми рекомендували всім органам місцевого самоврядування, всім зацікавленим, всім, хто має на меті якісь заходи, де планується масове скупчення людей, відмінити на місяць всі ці заходи, щоб не спричиняти додаткову загрозу населенню області. Відрядження насправді ми не відміняємо, бо ми не так часто їздимо у відрядження. Але так, ми відміняємо заходи. Мав бути великий захід, присвячений 8 Березня, на тисячу осіб в філармонії. Якщо ви бачили, то голова облдержадміністрації звернувся до всіх жінок області за допомогою радіозв’язку, привітав усіх зі святом. Великих масових заходів ми не плануємо, а ті, які були заплановані, ми їх відмінимо», - сказала Наталія Остапченко.

Зазначимо, що попри скасовані масові заходи 6 березня голова ОДА вітав «жіночий колектив» в сесійній залі обласної ради, а в обласній філармонії організувало святу головне управління Нацполіції в Житомирській області.

8 березня на сайті ОДА розмістили аудіовітання голови облдержадміністрації Віталія Бунечка.

Нагадаємо, 8 березня стало відомо, що в інфекційне відділення міської лікарні поступила пацієнтка, жителька Житомирської області, з підозрою на коронавірус. Наступного дня заступниця мера Житомира поінформувала, що підозра на коронавірус не підтвердилися, у жінки виявили грип A (H1N1), який у народі називають «свинячим».

Як повідомляв Житомир.info, 27 лютого 2020 року до Житомира приїхав заступник секретаря РНБО, який провів в ОДА закриту нараду щодо готовності області до епідемії коронавірусу. 1 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко з робочою поїздкою відвідав лікарні у Житомирі, Рівному та Сарнах і перевірив готовність персоналу та інфекційних відділень до прийому пацієнтів з коронавірусом. 3 березня стало відомо, що в Україні зареєстрований перший випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом.

4 березня на засіданні виконкому заступниця мера Житомира Марія Місюрова зазначила, що оскільки в Україні вже підтверджено перший випадок захворювання, то місту потрібно працювати на випередження. Зокрема, для протидії коронавірусу виділили кошти з міського бюджету на закупівлю захисних заходів, підготували лікарню, дезінфікують громадський транспорт, у навчальних закладах дітям міряють температуру і відправляють додому всіх з ознаками захворювань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА коронавірус Остапченко масові заходи  
Матеріали по темі