Влада

На півночі Житомирської області вже майже впоралися з лісовими пожежами, на відновлення житла погорільців очікують від уряду 12 млн грн

4 May 2020, 11:44

На півночі Житомирської області вже майже впоралися з лісовими пожежами, відкритого вогню немає, залишились лише осередки тління.

Про це 4 травня на брифінгу розповів голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

«На півночі Житомирщини нам вдається доборювати ті вогнища, які ми маємо. Ми вчора подали інформацію про ліквідацію трьох осередків. Зараз ще залишається 10 осередків на півночі, це в Олевському, Лугинському та Овруцькому районах. Там немає відкритого вогню, але є тління. І з цим тлінням зараз борються вогнеборці, там працюють зведені загони вогнеборців і лісівників. І маємо надію, що найближчим часом ці пожежі буде здолано. Наразі немає поширення цього вогнища, усі вони локалізовані, тож поширюватися вони не можуть, у тому числі і на населені пункти», - повідомив Віталій Бунечко, відповідаючи на запитання журналістів.

Він також розповів про надання матеріальної допомоги постраждалим у наслідок лісових пожеж.

«Ми вже комісією ТЕБ та НС виділили кошти людям, які постраждали в наслідок лісових пожеж. Це 31 500 грн, які вже направлені до Овруцької райдержадміністрації та Овруцької ОТГ. Зараз буде надана ще матеріальна допомога з інших бюджетних статей: по 10 тис. грн тим, хто написав заяви на отримання матеріальної допомоги. Окрім того, на найближчому засіданні уряду буде розглядатися питання про виділення майже 12 млн грн на відновлення житла. Наразі ніхто з людей не живе просто неба, вони живуть у сусідів та родичів. Більше того, у село Острови вже доставлено тимчасову будівлю, зараз її налаштовують, де буде сім’я погорільців з села Острови», - розповів голова ОДА.

Як вогнеборці ліквідовували лісові пожежі на півночі Житомирської області, дивіться тут.

Нагадаємо, 28 квітня в Олевському районі сталося загоряння трави, яке розповсюдилось на землі Поліського заповідника. В результаті пожежі згоріло близько 500 га заповідного лісу в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, 16 квітня 2020 року на території 9 лісгоспів Житомирської області почалися лісові пожежі в результаті підпалу сільгоспугідь та випалення трави в домогосподарствах: за наявності поривчастого шквального вітру більше 30 м/с вогонь швидко розповсюдився на великі площі лісів і будинки, зокрема – горіли ліси поблизу сіл в Овруцькому та Олевському районах. Станом на ранок 21 квітня 2020 року в Овруцькому районі Житомирської області продовжували ліквідовувати лісові пожежі. Нелокалізованим лишався один осередок поблизу сіл Жолудівка та Журба. 22 квітня Кабінет міністрів виділив 25 млн грн на ліквідацію наслідків пожеж у Житомирській області. Станом на ранок 23 квітня в Овруцькому районі Житомирської області лісові пожежі були локалізовані, але повністю ще не ліквідовані. Вранці 24 квітня пожежники продовжували тушити окремі осередки локалізованих лісових пожеж в Овруцькому та Олевському районах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пожежа ліс погорілець вогонь суха трава Овруч Олевськ Лугини  
Матеріали по темі