Влада

Торгівля будівельними матеріалами була заборонена і залишається заборонена до 11 травня, - Денис Шмигаль

4 May 2020, 15:14

Під час карантину торгівля будівельними матеріалами заборонена, а будівельні гіпермаркети можуть торгувати лише медичними виробами, засобами гігієни, засобами зв’язку.

Про це нагадав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час позачергового засідання Уряду 4 травня, де вирішили продовжити карантин до 22 травня, але почати з 12 травня перші послаблення.

«Дозвіл на роботу будівельних гіпермаркетів включав у себе виключно торгівлю медичними виробами, засобами гігієни, засобами зв’язку. Це не була індульгенція, щоб продавати інші товари і наживатися на карантині, про що були дані чіткі роз’яснення – які товари і які підрозділи подібних магазинів можуть здійснювати торгівлю тими чи іншими товарами першої необхідності. Торгівля будівельними матеріалами була заборонена і залишається заборонена до 11 травня. Те саме стосується і закладів харчування. Всі відповідні випадки порушень зараз перевіряються органами правопорядку, санітарно-епідеміологічної безпеки. Особисто дав доручення простежити, або в цьому питанні не було «обраних» і порушники понесли відповідальність», - наголосив Денис Шмигаль.

Після цього він передав слово міністру МВС Арсену Авакову.

«За останні три дні ми провели перевірку 162 будівельних супермаркетів, в тому числі – «Епіцентр», «Нова лінія» та інші. Зараз маємо протоколи по порушеннях, в тому числі – 94 протоколи по супермаркетах, 29 протоколів по мережі «Епіцентр», 140 протоколів порушень по об’єктах громадського харчування. Зокрема, в торгових центрах «Епіцентр» та «Нова лінія» були випадки, коли торгували меблями, предметами електроніки та іншим, що не передбачено умовами карантину. Тому тут буде відповідальність. Перевірка встановила порушення майже у кожній області, в лідерах – Рівненська область (по закладах харчування): 26 випадків, коли працювали з порушеннями кафе чи ресторани, в Донецькій області – 17, в Харківській – 14, Запорізька – 12», - повідомив Арсен Аваков.

Водночас в Житомирській області за три останні дні правоохоронці не склали жодного протоколу про порушення карантинних обмежень.

«Перевірки проводились, але проводилась роз’яснювальна робота, адміністративні матеріали не складалися», - повідомила в коментарі Житомир.info речниця ГУНП Алла Ващенко.

Нагадаємо, 11 квітня 2020 року в Житомирі на Київському шосе відкрили будівельний гіпермаркет «Епіцентр»: на позачерговому засіданні міськвиконкому мер Житомира Сергій Сухомлин закликав містян не їхати на відкриття, а дочекатися завершення карантину, сама ж компанія «Епіцентр К» в офіційному коментарі пояснила, що вирішили відкрити магазин у Житомирі саме зараз «щоб забезпечити місто стратегічно важливими товарами та необхідною продукцією». Поліція перевіряла гіпермаркет у перші дні роботи і не виявила порушень.

Зазначимо, що 2 травня житомиряни повідомляли, що в «Епіцентрі» цього дня після 15:30 покупці не могли оплатити на касах товари, які не відносяться до засобів гігієни.

«Магазин до 15:30 працював як зазвичай, продавав абсолютно всі товари, черга стояла через всю парковку, а після 15:30 вони раптом вирішили виконати постанову Кабміну і продавати лише засоби гігієни. Зараз в магазині натовп людей на касах, всі обурені, тому що годину ходили по магазину, набрали товару, а купити його не можуть», - розповів нашому журналісту житомирянин Максим.

Як повідомляв Житомир.info, карантин в Україні почався з 12 березня 2020 року: на засіданні 11 березня Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Обмеження мали діяти по 3 квітня 2020 року, але 25 березня в Україні була оголошена надзвичайна ситуація на всій території країни, а карантин продовжили до 24 квітня 2020 року. На засіданні Уряду 22 квітня карантин в Україні продовжили до 11 травня 2020 року – цей день прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав «Днем К», точкою відліку початку виходу з карантину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ карантин Шмигаль "Епіцентр" торгівля будматеріали  
Матеріали по темі