Місто

Компанія, яка має будувати сміттєпереробний завод у Житомирі, отримала усі дозволи і розповіла про графік реалізації проєкту

22 October 2020, 18:12

Компанія-інвестор ТОВ «МС Соціальний проект» отримала усі дозвільні документи на будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі. Про те, чому роботи не розпочалися вчасно, плани компанії та графік реалізації проєкту розповіли під час пресконференції 22 жовтня.

«Завод використовуватиме обладнання, яке виробляється в Європі, яке сертифіковане в Європі, тобто завод фактично буде відповідати європейським нормам екологічної безпеки. Завод не буде використовувати будь-яких технологій спалювання, і компанія вже інвестувала своїх коштів більше 1,5 млн євро для будівництва цього заводу. Вона платить податки в місцевий бюджет, тобто з 2018 року компанія несе щорічні витрати на підготовку майданчика та оплату земельних податків, інших податків. Компанія має серйозний намір завершити проєкт найближчим часом», – розповідає директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.


Представники компанії зазначають: на отримання всіх документів пішло 1,5 року.

«Для прикладу, те, що я взяв (демонструє папку з документами), – це десь 15% документації, яку ми отримали під час проходження всіх дозвільних процедур. Наприклад, том 1 проєкту – це лише перший том, а таких томів у нас сімнадцять, це вся проєктна та робоча документація. Ще один документ, який у нас зайняв близько 5-6 місяців, – звіт з оцінки впливу на довкілля. Цьому документу передувала ще одна експертиза, яка називається «державна санітарна епідеміологічна», і ми її теж отримали. Насправді за кожним дозволом, погодженням приховується велика робота фахівців», – каже директор ТОВ «МС Соціальний проект» Євгеній Барах.

Аналогів такого заводу в Україні немає, зазначає директор комунальної установи «Агенція розвитку міста».

«На сьогодні насправді ніхто з українських міст не проходив ці процедури від початку до кінця, і ми сподіваємося стати першим містом в Україні, яке отримує функціонуючий завод із глибокою переробкою сміття на 90%», – зауважує директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.

Представники компанії додають: початок робіт припадає на осінньо-зимовий період, тому планують розпочати будівництво наступного року, а поки підготують усе необхідне обладнання.

«На сьогодні у нас є повний пакет всіх експертиз та дозволів, повторюся, що це зайняло у часі понад 1,5 року – на проходження відповідно до всіх вимог законодавства України цих процедур. Це дає нам можливість сьогодні спланувати організаційні та підготовчі роботи, спланувати виконання основних робіт і приступити найближчим часом до актуалізації контрактів і до того, щоб оновити специфікацію з хорватською компанією «Tehnix», оскільки вона за цей час теж вдосконалювала свої технології і пропонує нам розглянути деякі покращення того, що ми вже замовили. Тому ми вже можемо бути впевнені, що завтра ми не будемо вимушені зупинитися з огляду на відсутність того чи іншого дозволу, археологи точно не з'являться. Будівництво, за нашими оцінками, вже було завершене давно, якби не ті обставини, але з моменту початку і до завершення займає рік-півтора, враховуючи введення в експлуатацію, пусконалагоджувальні роботи», – говорить директор ТОВ «МС Соціальний проект» Євгеній Барах.

Згідно з проєктом, завод мають запустити у 2022 році.

Зазначимо, що будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі мало розпочатися на початку березня 2020 року.

Нагадаємо, 21 серпня 2019 у програмі «Діалоги» на Житомир.info Сергій Сухомлин пояснив механізм роботи сміттєпереробного заводу, описавши шлях сміття від контейнерів до кінцевого продукту переробки. Наприкінці жовтня 2019 року інспекції з благоустрою Житомира доручили розчистити земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу.

У листопаді 2019 мер Житомира Сергій Сухомлин у програмі «Тема дня» на Житомир.info розповів, що хорватська фірма «Tehnix», яка має будувати сміттєпереробний завод у Житомирі, не розпочинала роботи взимку, бо це дорого.

7 лютого 2020 року у соцмережі Сергій Сухомлин повідомив, що хорватська компанія «Tehnix» вже завершує виготовлення обладнання для проєкту сміттєпереробного заводу в Житомирі, будівництво виробничих цехів якого розпочнуть в березні.

Як повідомляв Житомир.info, переробкою сміття у Житомирі планує займатися хорватська компанія «Технікс». На сесії міськради в липні 2018 представник компанії розповів про 100-відсоткову переробку сміття та назвав орієнтовну вартість заводу – 10 млн євро, а київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира (провулок Складський, 20). 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.

Після сесії 17 травня 2018 року мер Сергій Сухомлин розповідав, що є три пропозиції від інвесторів на будівництво сміттєпереробного заводу по пров. Складський, 20 та розповідав про умови співпраці: усім потенційним інвесторам виставляють умову щодо банківської гарантії на 1-1,5 млн євро на термін здачі заводу в експлуатацію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод інвестор ТОВ «МС Соціальний проект»  
Матеріали по темі