Економіка

За три квартали бюджет Житомирської міської ОТГ недоотримав майже 86 млн грн, - фіндепартамент

4 November 2020, 11:21

За підсумками трьох кварталів 2020 року бюджет Житомирської міської об’єднаної територіальної громади виконаний на 94%, недоотримали 85,8 млн грн.

Про це 4 листопада на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради повідомила директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.

«За 9 місяців бюджет недовиконаний на 85,8 мільйона гривень, або виконаний на 94%. У порівнянні з 9 місяцями 2019 року маємо зростання на 7,1%. Аналогічна ситуація по показниках спеціального фонду, хочу сказати, що ту всі показники виконані – по бюджету розвитку, по цільовому фонду і фонду природи. У порівнянні з попереднім періодом минулого року також маємо позитивну динаміку без врахування разових продаж. В цілому доходи від річного показника виконані на 71%. На сьогодні у нас в бюджеті заплановані планові показники 110% до попереднього року. Маємо факт 7,1%, ми за дев’ять місяців втратили майже 179 мільйонів, за рік це може бути близько 200 мільйонів гривень втрат», - пояснила директор фіндепартаменту Діна Прохорчук.

Вона також зауважила, що місцеві бюджети по Україні за три квартали зросли в середньому на 3,5% до попереднього року, бюджети в Житомирській області – на 4,6%, а бюджет Житомирської міської ОТГ – на 7,1%.

«Якщо дивитися поквартально, то в І кварталі ми мали зростання майже 19%, ІІ квартал – 0%, без зростання, ІІІ квартал – 3,7%.Якщо порівнювати з іншими обласними центрами, то по місту Чернівці динаміка взагалі від’ємна – 98,8%, по інших – максимум до 8% зростання, тобто ми десь посередині», - зазначила Діна Прохорчук.

По видатках бюджет виконаний на 65,7%, всі видатки профінансовані в повному обсязі, заборгованості по загальному фонду немає, всі капітальні видатки профінансовані. Керівниця фіндепартаменту висловила сподівання, що 2020 рік вдасться закінчити з мінімальною заборгованістю.

«Але для цього має працювати бізнес, враховуючи ті умови, які склалися, інакше навіть захищені видатки нам буде дуже важко профінансувати», - наголосила головуюча на засіданні заступниця мера Світлана Ольшанська.

Інтерв’ю зі Світланою Ольшанською про «карантинний» бюджет Житомира, допомогу підприємцям та оптимізацію видатків читайте тут

Нагадаємо, перевиконання бюджету Житомирської міської ОТГ у І кварталі 2020 року дозволило місту протриматися упродовж квітня та травня, коли бюджет через карантинні обмеження недоотримав близько 70 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, з 2 листопада 2020 року до «червоної» зони потрапляють 5 міст та 13 районів Житомирської області, в тому числі – Житомир. 30 жовтня на позачерговому засіданні міськвиконкому ухвалили обмеження, які діятимуть в Житомирі у зв’язку з «червоною» зоною.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком бюджет Прохорчук 
Матеріали по темі