Місто

​У мерії прокоментували видалення дерев під час реконструкції Нового бульвару в центрі Житомира

27 January 2021, 13:36

Вигляд Нового бульвару після завершення першої частини реконструкції викликав бурхливу реакцію житомирян. У соціальних мережах наслідки ремонту обговорювали впродовж останніх кількох днів. Найбільше користувачів обурило те, що під час реконструкції вирізали дерева, які росли тут раніше і давали затінок.

У муніципалітеті прокоментували видалення дерев, які раніше росли на Новому бульварі. Радник Житомирського міського голови Олександр Черняхович пояснює: під час реконструкції видалили аварійні дерева, а навесні планують висадити нові рослини.

«Паркан зняли, але роботи там ще не закінчені. Паркан зняли з тієї причини, що плитка вже лежить і можна відкрити прохід доріжками, щоб житомиряни вже могли ними користуватись. Всі насадження, які можна було висадити взимку, ми висадили. Інші зелені насадження будуть висаджуватись навесні. Але, щоб до весни не було закрито прохід, ми прибрали паркан. Навесні ми будемо вже висаджувати ті дерева, які в нас є по проєкту. Ми вилучили, згідно з актом, тільки аварійні дерева та аварійні кущі. Десь близько 26 дерев ми вилучили. І замість них ми садимо нові дерева. І дерева будуть висаджуватись не 1 метр чи 1,5 метри, а будуть висаджуватись п’ятирічні дерева до 3-4 метри у висоту. Тому за рік-два це буде нормальний парк з нормальними деревами. А ті дерева, які ми вилучили, вони цього вже потребували. Бо якщо зробити спочатку новий парк, а потім зрізати дерева, то це було б зовсім неправильно. А так – підхід нормальний: оновили парк, посадимо нові дерева навесні. І тоді вже мешканці зможуть оцінити, який у нас оновлений парк», - пояснює радник Житомирського міського голови Олександр Черняхович.


Наразі підрядник продовжує реконструкцію Нового бульвару. У муніципалітеті кажуть: на наступних ділянках також планується видалення дерев.

«Буде вилучення ще декількох дерев, але не так багато і вони невеликі. Всі великі дерева з цієї сторони (ближче до кінотеатру «Жовтень», - ред.) залишаються. Залишається тополя, яка росте біля «Файної кнайпи». Стосовно неї були палкі дискусії прибирати дерево, чи ні. Але ми його підчистимо і тополя ще довго буде радувати житомирян. І нові дерева там також будуть висаджуватись», - каже радник мера Житомира.

Нагадаємо, 25 січня 2021 підрядна організація ТОВ «УК «Комфорт-Буд», яка виконує роботи з реконструкції Нового бульвару, почала знімати будівельний паркан біля пам’ятника «Чорний тюльпан».

Як повідомляв Житомир.info, з 1 червня 2020 у Житомирі розпочалось голосування за кращий загальноміський проєкт: кінотеатр «Жовтень», Новий бульвар чи Водонапірну вежу. В результаті, у голосуванні за кращий громадський проєкт у Житомирі взяли участь 922 людини, з них 456 віддали голоси за реконструкцію Нового бульвару, інші два проєкти набрали трохи більше 200 голосів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Новий бульвар реконструкція дерево  
Матеріали по темі