Влада

Влада Житомира готується до оголошення тендеру на реконструкцію аеропорту

3 лютого 2021, 12:14

Упродовж двох-трьох тижнів має бути оголошений міжнародний тендер на реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту «Житомир».

Про це 3 лютого у коментарі Житомир.info повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«У нас в суботу (30 січня, – ред.) була велика нарада з київськими представниками, які займаються проєктуванням аеропорту. Протягом приблизно двох тижнів-20 днів ми вже будемо оголошувати міжнародний тендер на реконструкцію злітно-посадкової смуги», – розповів Сергій Сухомлин.

Кошти на реконструкцію мають бути виділені з державного бюджету, проте на умовах співфінансування.

«Це допомога бюджету. Я тут вдячний офісу президента за підтримку. Вони виконують обіцянки. Я поки що бачу, що вони виконують те, що обіцяли в минулому році. Якщо це буде, як планується, по програмі соцекномрозвитку, то, згідно з цією програмою, потрібно 10% закласти у міському бюджеті. Це приблизно до 30 млн грн. Думаю, що це один з пріоритетів для міста Житомира, і я думаю, знайдемо ці кошти», – зауважив мер.

Сергій Сухомлин також окреслив, які вигоди отримає місто від запуску аеропорту.

«Аеропорти дають шалений розвиток містам. На прикладі Львова, хоча, так, це все ж туристичне місто, але близько 2 мільйонів пасажирів вони вже перевозили у доковідний рік, це величезні кошти. Більш того, місто вже буде володіти злітно-посадковою смугою і передавати її в концесію експлуатантам, і за це підуть платежі місту. Додатково отримає кошти міський бюджет, і ці кошти повернуться», – пояснив мер.

Щодо строків реалізації проєкту міський голова говорив обережно та не брався їх прогнозувати.

«Я відповідаю тільки за свої дії. На сесії у грудні ми проголосували в програмі щодо коштів, для того, аби ми мали право оголосити тендер. Ми відпрацювали разом з головою обласної державної адміністрації питання з офісом президента, і ми відпрацювали з проєктантами та з усіма службами. Ми оголошуємо тендер, а вже фінансування нам обіцяли. Подивимось. Я думаю, все буде нормально», – підсумував міський голова.

Нагадаємо, на сесії Житомирської міської ради 2 вересня 2020 року депутати проголосували за прийняття у комунальну власність міської ОТГ частини майна житомирського аеропорту та проєктної документації на реконструкцію аеродромного комплексу. 7 жовтня створена за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля комісія визнала аеропорт «Житомир» готовим для здійснення міжнародних перевезень.

24 грудня 2020 року, коментуючи визначення обсягу фінансування на 2021 рік реконструкції аеродромного комплексу в Житомирі на вул.Авіаторів, 9 в розмірі 500 млн грн, Сергій Сухомлин висловив сподівання, що в 2021 році на реконструкцію аеропорту «Житомир» виділять з державного бюджету 300 млн грн.

Який вигляд мав житомирський аеропорт в жовтня 2020 року – дивіться у фоторепортажі

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці жовтня 2019 року нардепи від Житомирської області просили передбачити в держбюджеті-2020 кошти для житомирського аеропорту, але в Мінфіні відповіли, що до проєкту держбюджету на 2020 рік пропозиції щодо потреби у видатках для фінансування зазначеного об'єкта Міністерством інфраструктури не надавались. 29 жовтня 2019 року в Маріуполі під час першого інвестиційного форуму «RE: THINK. Invest in Ukraine» представили 4 проєкти з Житомирської області на суму 38 млн доларів, найдорожчий по інвестиціях – міжнародний аеропорт «Житомир» імені Сергія Корольова, розрахована сума – 20 млн доларів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аеропорт тендер реконструкція злітно-посадкова смуга  
Матеріали по темі