Місто

Комісія визнала аеропорт «Житомир» готовим для здійснення міжнародних перевезень

12 October 2020, 17:40

Створена на виконання доручення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля комісія здійснила обстеження аеропорту «Житомир» з метою перевірки наявності умов для можливості відкриття пункту пропуску та здійснення міжнародних вантажно-пасажирських перевезень.

У розпорядженні Житомир.info є висновок комісії від 7 жовтня 2020 року, яка визнала аеропорт «Житомир» готовим до відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон.

«За результатами комісійного обстеження аеропорту «Житомир» встановлено наявність належних умов для проведення передбачених законодавством видів контролю. Комісія вважає за доцільне клопотати перед Кабінетом Міністрів України про відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон для повітряного сполучення «Житомир» з постійним режимом функціонування», - йдеться у висновку.

Що дає статус «міжнародний» в коментарі Житомир.info пояснив Олексій Янчук, президент авіакомпанії Yanair, для якої житомирський аеропорт є базовим.

«Як тільки ми матимемо пункт пропуску, то зможемо здійснювати авіаперельоти. У зв’язку з тим, що злітно-посадкова смуга не продовжена, ми можемо літати з аеропорту «Житомир», але з обмеженнями. Так, через це буде складно залучити інші авіакомпанії, але злітну смугу плануємо доробити в 2021 році. Пасажири поки не зможуть літати і основна причина зараз не в пункті пропуску, а в пандемії, тому що діють обмеження. Теоретично, якби ми отримали пункт пропуску на початку літа й не було б пандемії, то ми на своїх літаках могли б звідси здійснювати рейси в Туреччину, в Анталію, наприклад, в Грузію могли б літати, в Одесу. В нас є літак, який може злітати й сідати з цієї смуги – «Боїнг» на 120 місць», - сказав Олексій Янчук.

Нагадаємо, 13 червня 2018 року на сайті YanAir у переліку аеропортів вильоту з’явився Житомир, а пропонований аеропорт прильоту був лише один – Батумі (Грузія). Згодом мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що в аеропорту працює комісія Кабінету міністрів по прийомці та присвоєнню аеропорту статусу міжнародного і лише після цього Державіаслужби може видати ліцензію на пасажирські перевезення з Житомира. Перший рейс мав відбутися 30 липня 2018 року, але в авіакомпанії повідомили, що рейси у цьому напрямку скасовані.

Як повідомляв Житомир.info, 26 січня 2016 року в оновленому житомирському аеропорту приземлився перший літак – пасажирський Saab 340 без пасажирів. Тоді ж голова правління компанії Yanair Олексій Янчук анонсував перші рейси з Житомира на Одесу та Батумі. 29 серпня 2017 року депутати міської ради проголосували за прийняття благодійної пожертви від ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд»: до комунальної власності територіальної громади міста Житомира прийняли штучне покриття злітно-посадкової смуги та рульової доріжки балансовою вартістю 28 286,00 грн. В жовтні 2017 року мер Сергій Сухомлин говорив, що Житомир може отримати по урядовій програмі 100 млн грн на реконструкцію злітної смуги аеропорту. Звітуючи за 2017 рік мер Житомира анонсував реалізацію два масштабних проєкти у 2018 році – будівництво сонячної електростанції та відновлення роботи аеропорту.

10 жовтня 2019 року шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області направили звернення міністру інфраструктури Владиславу Криклію щодо житомирського аеропорту й отримали відповідь: у разі внесення поправки до законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік щодо виділення коштів на реконструкцію аеродромного комплексу аеропорту «Житомир», Мінінфраструктури підтримає таку ініціативу. Наприкінці жовтня нардепи просили передбачити в держбюджеті-2020 кошти для житомирського аеропорту, але в Мінфіні відповіли, що до проєкту держбюджету на 2020 рік пропозиції щодо потреби у видатках для фінансування зазначеного об'єкта Міністерством інфраструктури не надавались. 29 жовтня 2019 року в Маріуполі під час першого інвестиційного форуму «RE: THINK. Invest in Ukraine» представили 4 проєкти з Житомирської області на суму 38 млн доларів, найдорожчий по інвестиціях – міжнародний аеропорт «Житомир» імені Сергія Корольова, розрахована сума – 20 млн доларів.

На сесії Житомирської міської ради 2 вересня 2020 року депутати проголосували за прийняття у комунальну власність міської ОТГ частини майна житомирського аеропорту та проєктної документації на реконструкцію аеродромного комплексу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аеропорт Янчук комісія пункт пропуску  
Матеріали по темі