Фоторепортаж

Зал прильоту, зона видачі багажу та поки що порожній Duty Free: фотоекскурсія житомирським аеропортом

13 October 2020, 16:04

Вивіска «Аеропорт» зустрічає гостей Житомира на в'їзді у місто з боку Києва. До слова, нещодавно стосовно неї, вивіски, розгорівся скандал у соцмережах, адже напис був російською мовою.

Коли заходиш у приміщення, першою впадає в око дошка з портретом Корольова, на честь якого названий аеропорт.

Екскурсію аеропортом для фотокореспондентки Житомир.info провів Олексій Янчук, президент авіакомпанії Yanair, для якої житомирський аеропорт є базовим.

«Люди прибуватимуть в аеропорт, на першому поверсі здаватимуть багаж. Тоді підійматимуться на другий поверх, де заповнюватимуть декларації. Звісно, ті, кому це потрібно.

Тут – митна служба. Тут – паспортний контроль. Пасажир ітиме чи по зеленому, чи по червоному коридору (ті, кому є що декларувати).

Після проходження пасажир потрапляє на паспортний контроль.

Тут буде Duty Free. Буде, поки тут нічого нема.

Потім пасажири проходять у зону очікування виходу на посадку.

Коли оголошують виліт, сюдою пасажири виходять на посадку.


Тут передбачені туалети і кімната матері та дитини. На першому поверсі також є туалети.

Стороннім сюди вхід заборонено. Тут розташоване робоче місце диспетчера.

Тих, хто прилетів, з боку злітної смуги зустрічає напис англійською «Welcome to Zhytomyr». Також тут є два виходи на посадку.

На першому поверсі розташований зал прильоту, зона видачі багажу. Пасажири, які прилітають, отримують багаж та йдуть на митний контроль.

Поки ми не літаємо, бо пандемія. Літаки, які тут стоять, прилетіли на ТО. Зараз взагалі працює обмежена кількість аеропортів, тільки центральні. Якщо пандемія закінчиться до весни, то ми почнемо літати на Одесу, Туреччину, Батумі, Тбілісі, Тель Авів і, скоріше за все, на Польшу. А коли збільшимо злітну полосу, зможемо літати і на інші напрямки. Зараз ми купили спеціальний маленький “Боінг 737500” на 120 місць. Його дальності вистачить, щоб перекрити європейські напрямки. Інші літаки вже будуть літати з обмеженнями – поки повне завантаження ми не візьмемо. А коли подовжимо полосу – чекатимемо у гості світові авіакомпанії», – розповів Олексій Янчук.

Нагадаємо, створена на виконання доручення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля комісія здійснила обстеження аеропорту «Житомир» з метою перевірки наявності умов для можливості відкриття пункту пропуску та здійснення міжнародних вантажно-пасажирських перевезень. Відповідно до висновку комісії від 7 жовтня 2020 року, аеропорт «Житомир» визнано готовим до відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон.

Як повідомляв Житомир.info, 26 січня 2016 року в оновленому житомирському аеропорту приземлився перший літак – пасажирський Saab 340 без пасажирів. Тоді ж голова правління компанії Yanair Олексій Янчук анонсував перші рейси з Житомира на Одесу та Батумі. 29 серпня 2017 року депутати міської ради проголосували за прийняття благодійної пожертви від ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд»: до комунальної власності територіальної громади міста Житомира прийняли штучне покриття злітно-посадкової смуги та рульової доріжки балансовою вартістю 28 286,00 грн. В жовтні 2017 року мер Сергій Сухомлин говорив, що Житомир може отримати по урядовій програмі 100 млн грн на реконструкцію злітної смуги аеропорту. Звітуючи за 2017 рік мер Житомира анонсував реалізацію два масштабних проєкти у 2018 році – будівництво сонячної електростанції та відновлення роботи аеропорту.

13 червня 2018 року на сайті YanAir у переліку аеропортів вильоту з’явився Житомир, а пропонований аеропорт прильоту був лише один – Батумі (Грузія). Згодом мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що в аеропорту працює комісія Кабінету міністрів по прийомці та присвоєнню аеропорту статусу міжнародного і лише після цього Державіаслужби може видати ліцензію на пасажирські перевезення з Житомира. Перший рейс мав відбутися 30 липня 2018 року, але в авіакомпанії повідомили, що рейси у цьому напрямку скасовані.

10 жовтня 2019 року шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області направили звернення міністру інфраструктури Владиславу Криклію щодо житомирського аеропорту й отримали відповідь: у разі внесення поправки до законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік щодо виділення коштів на реконструкцію аеродромного комплексу аеропорту «Житомир», Мінінфраструктури підтримає таку ініціативу. Наприкінці жовтня нардепи просили передбачити в держбюджеті-2020 кошти для житомирського аеропорту, але в Мінфіні відповіли, що до проєкту держбюджету на 2020 рік пропозиції щодо потреби у видатках для фінансування зазначеного об'єкта Міністерством інфраструктури не надавались. 29 жовтня 2019 року в Маріуполі під час першого інвестиційного форуму «RE: THINK. Invest in Ukraine» представили 4 проєкти з Житомирської області на суму 38 млн доларів, найдорожчий по інвестиціях – міжнародний аеропорт «Житомир» імені Сергія Корольова, розрахована сума – 20 млн доларів.

На сесії Житомирської міської ради 2 вересня 2020 року депутати проголосували за прийняття у комунальну власність міської ОТГ частини майна житомирського аеропорту та проєктної документації на реконструкцію аеродромного комплексу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аеропорт Янчук  
Матеріали по темі