Влада

Влада Житомира вкотре сподівається відродити аеропорт: прийняли у комунальну власність частину майна та поділять земельну ділянку

2 September 2020, 14:11

Депутати міської ради прийняли у комунальну власність міської ОТГ частину майна житомирського аеропорту та проєктну документацію на реконструкцію аеродромного комплексу.

Відповідне рішення ухвалили під час позачергової сесії міськради 2 вересня 2020 року.

У власність Житомирської міської об’єднаної територіальної громади від ДП «Міжнародний аеропорт Житомир ім. С.П.Корольова» ТОВ «Аккорд» в якості пожертви прийняли: нерухоме майно на вул.Авіаторів, 9 – перон загальною площею 15000,00 кв.м, оціночною вартістю 6 млн 546 тис. 210 грн і РД-1 рульову доріжку загальною площею 3840,00 кв.м оціночною вартістю 2 млн 409 тис. 550 грн; проектну документацією «Реконструкція аеродромного комплексу ДП «Міжнародний аеропорт Житомир ім.С.П.Корольова ТОВ «Аккорд».


Перед голосуванням мер Сергій Сухомлин пояснив необхідність ухвалення зазначеного рішення.

«Два тижні тому відбулася робоча нарада, на якій був я, заступник голови обласної адміністрації, представники аеропорту, з міністром й департаментами Міністерства транспорту України. На цій нараді протоколом було визначено, що міністерство буде включати житомирський аеропорт до списку пріоритетів, на які може бути виділено фінансування державою. Зараз вже працює комісія по наданню статусу і ми очікуємо, що може саме з приїздом президента житомирському аеропорту нададуть статус «міжнародного». І Міністерство транспорту подає цей проєкт в Міністерство фінансів для фінансування з державного бюджету. На всіх цих нарадах був присутній власник аеропорту. Більш того, ми провели ще окрему нараду з податковою, після цього власник аеропорту написав нам письмову згоду на передачу місту Житомиру, раніше була злітно-посадкова смуга, а зараз – рульова доріжка і перон, також він дав дозвіл на поділ земельної ділянки, тому що не можна зробити реконструкцію без земельної ділянки. І як благодійну пожертву, передає робочу документацію проєкту реконструкції смуги», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Депутати проголосували за надання Житомирській міській ОТГ згоди на виготовлення технічної документації із землеустрою, мова йде про земельну ділянку площею 58,5 га по вулиці Авіаторів, 9.

Після сесії мер Житомира пояснив, що майно приймають у комунальну власність для отримання держфінансування на ремонт злітної смуги.

«У нас залишається момент – реконструкції злітної смуги. Міністерство інфраструктури вже направило листа на Мінфін щодо фінансування цього об’єкту, маю надію, що Верховна Рада при розгляді бюджету закладе ці кошти. Є другий варіант – ми провели перемовини з турецькою компанією: велика компанія, яка зайшла в Україну, й готова за власні кошти відбудували цю злітну смугу під державні гарантії», - каже Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області направили звернення міністру інфраструктури Владиславу Криклію щодо житомирського аеропорту й отримали відповідь: у разі внесення поправки до законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік щодо виділення коштів на реконструкцію аеродромного комплексу аеропорту «Житомир», Мінінфраструктури підтримає таку ініціативу. Наприкінці жовтня нардепи просили передбачити в держбюджеті-2020 кошти для житомирського аеропорту, але в Мінфіні відповіли, що до проєкту держбюджету на 2020 рік пропозиції щодо потреби у видатках для фінансування зазначеного об'єкта Міністерством інфраструктури не надавались, більш того – аеропорт «Житомир» навіть не включений до Державної програми розвитку аеропортів. А в Мінрегіоні порадили вирішувати питання «за рахунок коштів державного бюджету в межах призначень для регіону, а також інших джерел відповідно до законодавства» та нагадали про Державний фонд регіонального розвитку.

29 жовтня 2019 року в Маріуполі під час першого інвестиційного форуму «RE: THINK. Invest in Ukraine» представили 4 проєкти з Житомирської області на суму 38 млн доларів, найдорожчий по інвестиціях – міжнародний аеропорт «Житомир» імені Сергія Корольова, розрахована сума – 20 млн доларів.

6 серпня в Мінінфраструктури обговорювали питання державної підтримки аеропорту в Житомирі й домовилися провести виїзну нараду.

Як повідомляв Житомир.info, 26 січня 2016 року в оновленому житомирському аеропорту приземлився перший літак – пасажирський Saab 340 без пасажирів. Тоді ж голова правління компанії Yanair Олексій Янчук анонсував перші рейси з Житомира на Одесу та Батумі. 29 серпня 2017 року депутати міської ради проголосували за прийняття благодійної пожертви від ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд»: до комунальної власності територіальної громади міста Житомира прийняли штучне покриття злітно-посадкової смуги та рульової доріжки балансовою вартістю 28 286,00 грн. В жовтні 2017 року мер Сергій Сухомлин говорив, що Житомир може отримати по урядовій програмі 100 млн грн на реконструкцію злітної смуги аеропорту. Звітуючи за 2017 рік мер Житомира анонсував реалізацію два масштабних проєкти у 2018 році – будівництво сонячної електростанції та відновлення роботи аеропорту.

Аеропорт «Житомир» є базовим для авіакомпанії YanAir. 13 червня 2018 року на сайті YanAir у переліку аеропортів вильоту з’явився Житомир, а пропонований аеропорт прильоту лише один – Батумі (Грузія). Згодом мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що в аеропорту працює комісія Кабінету міністрів по прийомці та присвоєння аеропорту статусу міжнародного і лише після цього Державіаслужби може видати ліцензію на пасажирські перевезення з Житомира. Перший рейс мав відбутися 30 липня, але в авіакомпанії повідомили, що рейси у цьому напрямку скасовані. На сайті Державіаслужби є інформація про сертифікацію аеродромів України: аеропорт «ім. С.П.Корольова» має сертифікат «без права пасажирських перевезень (тільки вдень)».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада сесія аеропорт пожертва Сухомлин  
Матеріали по темі