Влада

Нардеп отримав відповіді з міністерств щодо виділення коштів на реконструкцію аеропорту «Житомир»

25 November 2019, 11:13

Народний депутат Богдан Кицак (фракція партії «Слуга народу», Бердичівський одномандатний округ №63) отримав відповіді від міністерств на свій запит щодо виділення коштів на реконструкцію аеропорту «Житомир».

В депутатському запиті, який був озвучений на пленарному засіданні 1 листопада, нардеп просить передбачити в Державному бюджеті на 2020 рік кошти на завершення робіт по об’єкту «Реконструкція аеродромного комплексу ДП «Міжнародний аеропорт «Житомир» ім. С.П. Корольова», які можуть бути спрямовані на наступні речі: продовження та розширення злітно-посадкової смуги та рульової доріжки; встановлення світосигнального обладнання та системи посадки; побудова перон.

Запит був направлений прем’єр-міністру та у три міністерства: інфраструктури, фінансів, розвитку громад та територій.


Станом на ранок 25 листопада на сайті Верховної ради опубліковані відповіді на депутатський запит трьох міністерств.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що кошти в Державному бюджеті на 2020 рік на реконструкцію житомирського аеропорту не передбачені.


В Мінрегіоні порадили вирішувати питання «за рахунок коштів державного бюджету в межах призначень для регіону, а також інших джерел відповідно до законодавства» та нагадали про Державний фонд регіонального розвитку.


У відповіді міністра фінансів Оксани Маркарової зазначено, що під час формування показників проєкту держбюджету на 2020 рік пропозиції щодо потреби у видатках для фінансування зазначеного об'єкта Міністерством інфраструктури не надавались, більш того – аеропорт «Житомир» навіть не включений до Державної програми розвитку аеропортів.

«Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», прийнятим Верховною Радою України 14.11.2019, бюджетні призначення на реконструкцію аеродромного комплексу ДП «Міжнародний аеропорт «Житомир» імені С. П. Корольова» не встановлені. Слід також зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 126 затверджена Державна цільова програма розвитку аеропортів на період до 2023 року, до завдань і заходів якої аеропорт міста Житомира не включений», - йдеться у відповіді Міністерства фінансів.


Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області направили звернення міністру інфраструктури Владиславу Криклію щодо житомирського аеропорту й отримали відповідь: у разі внесення поправки до законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік щодо виділення коштів на реконструкцію аеродромного комплексу аеропорту «Житомир», Мінінфраструктури підтримає таку ініціативу. 29 жовтня у Маріуполі під час першого інвестиційного форуму «RE: THINK. Invest in Ukraine» представили 4 проєкти з Житомирської області на суму 38 млн доларів, найдорожчий по інвестиціях – міжнародний аеропорт «Житомир» імені Сергія Корольова, розрахована сума – 20 млн доларів.

Як повідомляв Житомир.info, 26 січня 2016 року в оновленому житомирському аеропорту приземлився перший літак – пасажирський Saab 340 без пасажирів. Тоді ж голова правління компанії Yanair Олексій Янчук анонсував перші рейси з Житомира на Одесу та Батумі. 29 серпня 2017 року депутати міської ради проголосували за прийняття благодійної пожертви від ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд»: до комунальної власності територіальної громади міста Житомира прийняли штучне покриття злітно-посадкової смуги та рульової доріжки балансовою вартістю 28 286,00 грн. В жовтні 2017 року мер Сергій Сухомлин говорив, що Житомир може отримати по урядовій програмі 100 млн грн на реконструкцію злітної смуги аеропорту. Звітуючи за 2017 рік мер Житомира анонсував реалізацію два масштабних проєкти у 2018 році – будівництво сонячної електростанції та відновлення роботи аеропорту.

Аеропорт «Житомир» є базовим для авіакомпанії YanAir. 13 червня 2018 року на сайті YanAir у переліку аеропортів вильоту з’явився Житомир, а пропонований аеропорт прильоту лише один – Батумі (Грузія). Згодом мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що в аеропорту працює комісія Кабінету міністрів по прийомці та присвоєння аеропорту статусу міжнародного і лише після цього Державіаслужби може видати ліцензію на пасажирські перевезення з Житомира. Перший рейс мав відбутися 30 липня, але в авіакомпанії повідомили, що рейси у цьому напрямку скасовані. На сайті Державіаслужби є інформація про сертифікацію аеродромів України: аеропорт «Житомир-Смоківка» має сертифікат «без права пасажирських перевезень (тільки вдень)».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аеропорт нардеп міністерство Кицак бюджет  
Матеріали по темі