Місто

В Житомирі на вакцинацію від коронавірусу погодилися 328 працівників комунальних медзакладів

17 February 2021, 11:37

В житомирських міських закладах охорони здоров’я кількість працівників, які потребують вакцинації проти COVID-19 та погодились на неї, становить 328.

Таку інформацію надали Житомир.info 17 лютого 2021 року в управління охорони здоров’я Житомирської міської ради.

«Вакцина, яка буде надходити в Житомирську область, буде зберігатися на обласній базі спеціального медичного постачання та видаватись мобільним бригадам. В комунальному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради сформовано 2 мобільні бригади (кожна складається з лікаря, сестри медичної та водія, а також дублерів). Центром громадського здоров'я МОЗ України організовано навчання мобільних бригад, яке проводитиметься у м. Києві за визначеним графіком. Одна з мобільних бригад КП «Центр ПМСД» у кількості 5 осіб (основний склад та дублери) проходила навчання 15 та 16 лютого 2021 року», - поінформували в управлінні.

Зауважимо, що в Житомирській області до першої хвилі вакцинації від коронавірусу потрапляє 12 748 осіб, з яких лише 3664 погодилися на добровільну вакцинацію (майже 30%). В Житомирі до першої хвилі вакцинації потрапляють медичні працівники лікарні №1 та №2, на вакцинацію погодилися 95%.

За даними керівників міських закладів охорони здоров’я кількість медичних працівників, які потребують вакцинації проти COVID-19 та погодились на неї, становить:

В міській раді нагадали, що Міністерством охорони здоров’я визначено дев'ять пріоритетних груп для вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19, які включають (у порядку пріоритетності доступу до вакцинації):


медичних працівників, включаючи осіб, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії пандемії коронавірусної хвороби COVID-19;

працівників соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;

осіб, які проживають у закладах (установах) з надання довгострокового догляду та підтримки та працівники таких закладів (установ);

людей похилого віку (60 років і старше), включаючи осіб із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19 (люди, у яких діагностовано захворювання ендокринної системи, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання дихальних шляхів, хронічні захворювання нервової системи, хронічні захворювання сечовидільної системи, онкологічні захворювання, хронічні захворювання органів кровотворення та крові); з наступною пріоритетністю в цій групі починаючи з людей віком від 85 років (найвищий пріоритет), і далі з розподілом на когорти 84-80 років, 79-75 років, 74-70 років, 69-65 років, 64-60 років;

військовослужбовців (включаючи Збройні сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил;

працівників критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, Державну прикордонну службу України, військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерство внутрішніх справ України;

учителів та інших працівників сфери освіти;

дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19 (люди, у яких діагностовано захворювання ендокринної системи, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання дихальних шляхів, хронічні захворювання нервової системи, хронічні захворювання сечовидільної системи, онкологічні захворювання, хронічні захворювання органів кровотворення та крові);

людей, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах та працівників місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів.

«На першому етапі вакцинація буде проводитись (мобільними бригадами) працівникам медичних бригад, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим з COVID-19, та бригад екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Рішення про щеплення дітей від коронавірусної хвороби COVID-19 буде прийнято після отримання додаткової інформації про безпечність, якість та ефективність вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19 у дітей (до 18 років)», - наголошують в управлінні міської ради.

Нагадаємо, на брифінгу 16 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому вакцинація в Україні не почалася 15 лютого, як він обіцяв раніше.

Як повідомляв Житомир.info, 18 грудня 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль інформував народних депутатів про затвердження за тиждень Національного плану впровадження вакцини проти COVID-19 та назвав пріоритетні групи для вакцинування. 24 грудня Мінфін повідомив про виділення 1,3 млрд гривень на закупівлю вакцини від коронавірусу, яка має з’явитися в Україні уже в лютому 2021 року.

30 січня 2021 року пресслужба МОЗ інформувала, що постачання вакцин в Україну почнеться в середині лютого: для початку першої хвилі вакцинації підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: медпрацівникі вакцинація коронавірус вакцина  
Матеріали по темі