Місто

Головна архітекторка Житомира розповіла про остаточний варіант реконструкції майдану Корольова

18 March 2021, 17:16

У Житомирі цього року планують реконструювати майдан Корольова. Проєкт у 2020 році розробило ТОВ «Архітектура плюс дизайн». У жовтні житомиряни мали можливість висловити свою думку щодо реконструкції та запропонувати власні пропозиції на сайті міської ради. Після проведення опитування, до проєкту внесли зміни.

Про остаточний варіант реконструкції майдану розповіла 18 березня головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

«Проєкт змінено, опитування було. Будемо говорити про адекватні коментарі. Найчастіше запитували, які будуть точки притягання на майдані, якщо дуже коротко, і по озелененню майдану. Запитували, яке передбачається озеленення території. Пропозицій жодних не було, але, передивившись цей проєкт, проєктанти запропонували додати клумби у проєкт зі сторони обласної адміністрації. Вздовж адміністрації будуть додані клумби із зеленими насадженнями й з місцями для сидіння», - повідомила Ольга Бронштейн.

За проєктом на майдані планують замінити старе покриття на гранітні та бетонні плити, висадити екзотичні дерева, встановити лавки-кашпо, нові ліхтарі та камери відеоспостереження.

«Що стосується самого майдану, тут передбачений ландшафтний дизайн, буде гарне сучасне озеленення території й підсів газонів, будуть висаджуватись нові дерева. Старі дерева ніхто чіпати не буде, вони у гарному стані. Тому будуть досаджуватись вічнозелені кущі самшити, сакури з боку, де зупинка, катальпи, липи, клени. Липи будуть зі сторони дому офіцерів, а клени будуть висаджуватись у нових клумбах, які будуть знаходитись біля обласної адміністрації. Буде трішки розширення основної алеї, приблизна стабільна ширина буде 19 метрів. Багато хто запитував, які будуть точки притягання. Даним проєктом буде передбачено місце для проведення великих заходів, фестивалів, ярмарків, для вуличних мистецтв, скульптор, тощо. Також проєктом передбачено така зелена захисна смуга вдовж майдану, це будуть клумби з деревами. Це буде такий захист від пилу, газів та від шуму», - розповіла головна архітекторка Житомира.

Сучасна класика – такому стилю відповідатиме майдан Корольова. Планується, що таке архітектурне рішення об'єднає в єдину концепцію пішохідну Михайлівська та Новий бульвар.

«Також у відгуках я бачила багато запитань, чи можливо, щоб він був у більш сучасному стилі? Ми знаємо, що це серце старовинної частини нашого міста і дана алея, яка проходить вздовж майдану, поєднує між собою Новий бульвар та вулицю Михайлівську в одну пішохідну магістраль, тому у жодному разі якогось іншого стилю не має бути, має бути єдина концепція, має бути зовнішній естетичний, гарний вигляд», - додала Ольга Бронштейн.

За словами головної архітекторки, оновлений проєкт опублікують згодом. А приблизна вартість реконструкції складає 25 млн гривень.

Нагадаємо, у квітні 2020 року управління капітального будівництва Житомирської міської ради уклало договір на проведення проєктних робіт по об’єкту «Капітальний ремонт території благоустрою майдану ім. С.П. Корольова в м. Житомирі»: за 530 тис. грн ТОВ «Архітектура плюс дизайн» мало до 30 червня 2020 року зробити проєкт.

Як повідомляв Житомир.info, ескізні проєкти реконструкції майдану Корольова депутатам показували на сесії Житомирської міської ради 28 квітня 2016 року. Про реконструкцію майдану Корольова, яка може початися у 2018 році, на засіданні міськвиконкому 6 грудня 2017 року говорив мер Сергій Сухомлин. В січні 2018 року ці плани підтверджував головний архітектор міста Юрій Безбородов.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: реконструкція майдан Корольова проєкт Бронштейн  
Матеріали по темі