Місто

Будувати тролейбусну лінію на Мальованку в Житомирі планують почати до кінця другої декади квітня – чекають погодження Кабміну

14 квітня 2021, 18:50

Будувати нову тролейбусну лінію на житомирську Мальованку можуть розпочати вже найближчими днями. Про це 14 квітня в коментарі Житомир.info розповів заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук. За його словами, для початку роботи потрібно отримати погодження від Секретаріату Кабінету міністрів України, і на наступний день після цього будівельники готові приступити до будівництва нової лінії.

«Підрядна організація вже знаходиться в Житомирі. Залишилось отримати єдиний невеликий документ – погодження цього проєкту в Секретаріаті Кабміну. Вчора був запит на ще один документ, сьогодні ми відправили й очікуємо відповідь, в принципі ми готові починати. Думаю, що на початок можуть вплинути погодні умови. Але дата початку може бути і завтра (15 квітня), а, можливо, на крайній випадок в понеділок (19 квітня)», – розповідає Олександр Шевчук.


Одним із перших завдань будівельників буде прокласти мережі від діючої підстанції ТТУ через вулицю Чуднівську до Героїв Пожежних. Про це, за словами заступника мера, подбали заздалегідь і прокладатимуть мережу під землею, тому руйнувати асфальтне покриття та перекривати рух не будуть.

«Починається перший етап – це модернізація існуючої підстанції, заміна деяких вузлів, агрегатів цієї підстанції, прокладання мережі підземним способом до початку вулиці Героїв Пожежних. Від початку вулиці буде починатись встановлення 128 опор, які ми повинні виставити, відповідно до проєкту, під нову лінію. Частково будуть перевішені мережі РЕСу, частково будуть перепідключені мешканці цього району, де це буде потрібно. Це буде робитись для того, щоб убезпечити одну мережу РЕСу і нашу тролейбусну мережу з напругою 600 вольт. Всі ці роботи, включно з ремонтом дорожнього покриття, кільце для розвороту, яке передбачене з відстоєм для тролейбусів, диспетчерський пульт та всі інші роботи, які передбачені проєктом. З підрядною організацією все було проговорено ще вчора (13 квітня), вони готові починати. Думаю, що на початок ми запросимо пресу, оскільки ми хочемо інформаційно довести мешканцям, що для них можуть виникнути невеликі незручності», – каже заступник мера.

Представники підрядної компанії ще під час участі в конкурсі надавали підтвердження щодо наявності необхідних ресурсів та засобів для виконання робіт, пояснює Олександр Шевчук.

«Ми спілкуємось в даному випадку з представником підрядника. У них є декілька інженерів, які окремо займаються електро частиною, окремо будівельною частиною. Вони нас запевняли ще на етапі кваліфікації, коли ми визначали переможця, що в них є своя техніка, що вони повністю забезпечені своїми механізмами, що вони по мінімуму будуть залучати субпідрядників. Увесь цей самий пакет документів вони відправляли на погодження до банку, і банк все це теж погоджував. Тому я думаю, що не буде у нас, як з іншими недобросовісними підрядними організаціями. Я думаю, що ми виконаємо всі ці роботи і запустимо наш тролейбус», – каже заступник міського голови Олександр Шевчук.

Нагадаємо, зі слів заступника Житомирського міського голови Олександра Шевчука, будівництво нової тролейбусної лінії на Мальованку у Житомирі хочуть закінчити до початку вересня.

Як повідомляв Житомир.info, 31 липня 2019 у Житомирі уклали грантову угоду з ЄБРР на 2 млн євро, за які побудують тролейбусну лінію на Мальованку. Одразу потому в Житомирі розпочали роботу над проєктом нової тролейбусної лінії і планували обговорити маршрут з мешканцями мікрорайону Мальованка. У жовтні 2019 Житомирське ТТУ оголосило тендер на виготовлення проєкту будівництва тролейбусної лінії на Мальованку за 600 тис. грн.

У лютому 2020 міська комісія з безпеки дорожнього руху активно обговорювала проєкт будівництва нової тролейбусної лінії на Мальованку, а саме за якою схемою рухатимуться тролейбуси. Тоді у коментарі Житомир.info начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний розповів, що старт реалізації проєкту залежить від тендеру, який проводитиметься на міжнародній електронній платформі ЄБРР. За його словами, визначення переможця торгів має зайняти щонайменше 2-3 місяці від оголошення закупівлі.

У жовтні 2020 року на тендер з будівництва тролейбусної лінії на житомирську Мальованку подали пропозиції три фірми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбус Мальованка тролейбусна лінія ТТУ Шевчук  
Матеріали по темі