Влада

В Житомирській облраді робоча група вирішила внести корективи в проєкт реконструкції музею Лесі Українки

4 June 2021, 15:44

4 червня відбулось засідання робочої групи з підготовки до 150-річчя Лесі Українки.

Про в день засідання повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

«У засіданні взяли участь Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, заступник голови облради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський, міський голова Новограда-Волинського Микола Боровець та депутати. Мова йшла про проєкт будівництва двоповерхової будівлі на території літературно-меморіального музею Лесі Українки, який голова обласної ради назвав ганебним та неприпустимим. Замовником проектно-кошторисної документації у 2019 році виступало Управління культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації. Головним розпорядником коштів є Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. На реалізацію даного проекту Державним Фондом Регіонального Розвитку передбачалось виділення коштів у сумі 10 млн 830 тис. 659 грн. Так, згідно тендерної документації було заплановано використати дані кошти виключно для добудови нової двоповерхової будівлі», - йдеться у повідомленні.

За словами проєктантів, у додатковій двоповерховій будівлі, на будівництво якої збирались використати кошти ДФРР, мали розміщуватись кабінети працівників музею, санітарні кімнати та інші допоміжні елементи.Реконструкцію самої меморіальної частини даним проєктом не передбачено.

За словами голови облради, постать Лесі Українки заслуговує, щоб на місці, де вона проживала зі своєю родиною був найсучасніший за технологіями, але автентичний музейний комплекс. І це буде туристична мекка не тільки Житомирщини, а й всієї України.

«Члени робочої групи обговорили можливі варіанти внесення коректив до проєкту. На телефонному зв’язку був Народний художник України Анатолій Гайдамака, який висловив свою категоричну позицію проти будівництва даного об’єкта біля музею та запевнив, що розмістити фонди можна у існуючих приміщеннях, на які власне і необхідно спрямувати кошти та відновити їх автентичність. Члени робочої групи зійшлись на тому, щоб у короткі терміни внести корективи до проєкту та надати матеріали на доопрацювання проєктантам», - інформує облрада.

Зазначимо, що переможцем тендеру «Реконструкція та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул.Соборності 76/2, в м. Новограді-Волинському Житомирської області», який в квітні 2021 року провів департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, стало ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» з пропозицією 10 млн 226 тис. 654 грн (очікувана вартість становила 10 млн 830 тис. 659 грн). Роботи мають бути виконані до 31 грудня 2021 року.

ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» зареєстроване в 2005 році у селі Грем'яче Рівненської області, статутний капітал – 5 млн 500 тис. грн. З грудня 2019 року власником та керівником фірми є Клімчук Олександр Петрович з м.Нетішин Хмельницької області.

Нагадаємо, 13 січня 2021 новостворена робоча група провела виїзне засідання в музеї Лесі Українки в Новограді-Волинському, під час якої вирішили змінити підрядника, який проводитиме реконструкцію приміщення, а масштабне святкування ювілею поетеси перенесли на літо. 20 січня 2021 року департамент регіонального розвитку ОДА оголосив тендер на реконструкцію та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул.Соборності 76/2, в м. Новограді-Волинському Житомирської області, стартова ціна – 10 млн 830 тис. 659 грн. Тендер був запланований на березень, але не відбувся, бо заявку на торги подав лише один учасник: ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» з пропозицією 10 млн 280 тис. 831,06 грн.

18 березня голова облради Володимир Федоренко поставив робочій групі нове завдання – вивчити питання доцільності реконструкції музею в Новограді-Волинському в поточному році.

Як повідомляв Житомир.info, під час виступу на пленарному засіданні Верховної ради 19 лютого 2021 року народний депутат Дмитро Костюк (фракція партії «Слуга народу»), обраний від Новоград-Волинського округу №65, критикував голову Житомирської обласної ради Володимира Федоренка, який пропонував відмовитися від 11 млн грн, виділених на реконструкцію музею Лесі Українки. 24 лютого голова облради Володимир Федоренко розповів, що відбувається з ремонтом музею Лесі Українки і чи дійсно там реконструкція.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада музей Новоград-Волинський реконструкція тендер Леся Українка  
Матеріали по темі