Місто

Директор житомирського ТТУ розповів про сьогоднішній стан білоруських МАЗів і тролейбусів та чому в салонах вимикають кондиціонери

6 July 2021, 16:13

За чотири роки житомирське ТТУ частково оновило комунальний автопарк білоруськими автобусами і тролейбусами. У 2018 році влада міста придбала у лізинг 17 зелених автобусів Мінського автозаводу. Впродовж 2020-2021 років ТТУ отримало 50 тролейбусів виробництва «Белкаммунмаш», які купували за кредитні кошти ЄБРР.

Про стан, якість та скарги на умови у новому транспорті говоримо з директором КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Андрієм Нечуйвітром.

З його слів, із 17 МАЗів, сьогодні у робочому стані – 15. Два автобуси потрапили у ДТП, тепер їх ремонтують.

«Ми намагаємося випускати 14 (МАЗів) кожного дня, взагалі у нас їх 17, два – аварійних. Виходить, 15 штук», – каже Андрій Нечуйвітер.


Як зауважує директор ТТУ, на ремонт одного МАЗу може піти від кількох тижнів до кількох місяців – через проблеми з обслуговуванням. Зокрема, на це впливає і те, що усі запчастини від різних виробників.

«Вчимося, аналоги шукаємо. Шукаємо по місту, хто в цьому розбирається. З одного автобуса переставляємо (запчастини) на інший, запрацював – питання в цьому. У нас немає діагностичних приладів. Ми подзвонили на МАЗ, а нам відповідають, що це ледве не секретний… Якщо ви хочете продавати техніку, то як ви можете не продавати комплекси, які обслуговують. Ми купували тролейбуси, нам дали діагностичний прилад, яким ми можемо діагностувати, обладнання, комплекти запасних частин. Вони зараз на гарантії, й з ними проблем набагато менше, ніж з автобусами», – розповідає директор КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Андрій Нечуйвітер.

Ще одна проблема партії автобусів – велика вібрація у салонах при холостих обертах двигуна, тобто коли транспорт зупиняється.

«Щоб прибрати цю вібрацію, потрібно збільшити оберти двигуна. Як ми їх збільшимо, як він почне їхати? Ми телефонуємо на завод із питанням: що нам робити? Але відповіді немає, тобто вони самі не знають, що з ним робити, чому так. Я вважаю, що конструкція самого корпусу слабка. Вони намагались зробити великі вікна, щоб він був комфортабельний, але двигун висить, і подушок, на які він повинен опиратися, їх замало. Напевно, завод ці недоліки аналізує і буде виправляти, але у партії, яку ми купували, була така конструктивна проблема», – каже директор КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління».

Щодо тролейбусів, то серйозних поломок і проблем з обслуговуванням немає. У робочому стані усі пандуси й кондиціонери, це стосується також комунальних автобусів. Втім, вмикати чи вимикати кондиціонер – рішення водія.

«Пишуть у фейсбуці на мера: скільки можна душити людей у тролейбусі без кондиціонера. Я починаю розбиратися, чому там не працював кондиціонер, і приходить водій каже, що зайшли дві мами з дітками й просять: виключіть, будь ласка, кондиціонер, тому що боїмося, що захворіють чи продує. Вона вимкнула. Тут заходить жінка, якій здалося, що жарко: скільки можна душити людей без кондиціонера. Ми весь час їздили в тролейбусах, де про кондиціонер взагалі мова не йшла. Єдиний кондиціонер – це були форточка і люк, який відкрили. Зараз є така можливість, але пасажири з різними вимогами», – пояснює директор КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління».

Нагадаємо, 14 червня 2019 року Житомир підписав грантову угоду з ЄБРР по кредиту у 10 млн євро на 50 нових тролейбусів. Тендер на закупівлю 49 одиниць електротранспорту для Житомирського ТТУ був оголошений 9 квітня 2019 року. 3 жовтня 2019 року в рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі тодішній в.о. директора комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Максим Манухін та представник ВАТ «Управляюча компанія холдингу «Белкомунмаш» Дмитро Парков підписали договір щодо закупівлі 49 нових тролейбусів.

19 червня 2020 року до Житомира прибули два перші білоруські тролейбуси (загалом перша партія – це 5 одиниць транспорту). 6 серпня до Житомира привезли два нові тролейбуси з Білорусі з другої партії закуплених.

10 веренся 2020 року Житомир отримав другу партію тролейбусів від білоруського виробника «Белкомунмаш» у кількості 11 штук. Їх освятили і наступного дня вони виїхали на лінії.

Планувалося, що до кінця 2020 року Житомир отримає 50 білоруських тролейбусів. Однак станом на 21 грудня на підприємстві було 34 одиниці нового транспорту, до кінця 2020 року ТТУ мало отримати ще 4.

30 грудня 2020 року на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міської ради начальник ТТУ Андрій Нечуйвітер розповідав, що підприємство отримало чергову партію білоруських тролейбусів. Однак на маршрути їх випустити тоді не могли, адже в партії бракувало однієї одиниці транспорту. У січні 2021 року прибув останній білоруський тролейбус.

Як повідомляв Житомир.info, 21 квітня 2018 року на Соборному майдані в Житомирі відбулася урочиста передача автобусів виробництва Мінського автозаводу комунальному підприємству «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління». Тодішній заступник міського голови Дмитро Ткачук повідомляв, що МАЗи будуть їздити на Крошню по автобусному маршруту №53 і №53А. У серпні 2019 року у місті скасували маршрути №53 та №53-А, натомість створили нові – приватний №110 та комунальний № 4.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТТУ тролейбус МАЗ білоруський тролейбус  
Матеріали по темі