Здоров'я

Після отруєння дітей у Хмельницькому МОЗ буде проводити «раптові перевірки» навчальних закладів

16 вересня 2021, 13:16

Міністерство охорони здоров’я збирається проводити раптові перевірки навчальних закладів – візити для раптового обстеження працівників на предмет носійства золотистого стафілокока будуть відновлені.

Про це 16 вересня у Facebook повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Таке рішення було прийнято за результатами наради у Президента України Володимира Зеленського щодо ситуації навколо факту масового отруєння дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні№1 «Школа-дитячий садок». Як показало розслідування, проведене фахівцями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу. Щоб у подальшому уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілококу силами спеціалізованих протиепідемічних бригад. Бригади будуть працювати по усій території країни», - поінформував міністр.

Президент доручив Мінекономіки, МОЗ, МОН та Держпродспоживслужбі відпрацювати юридичні механізми проведення зазначених раптових перевірок. Міністерство охорони здоров’я додатково відпрацьовує механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоров’я та лабораторіях.

Нагадаємо, у житомирській школі №20, учнів якої у березні 2021 року госпіталізували з отруєнням, на початку нового навчального року відновили повноцінну роботу їдальні.

Як повідомляв Житомир.info, 2 березня 2021 року в житомирській школі № 20 зареєстрували гостру кишкову інфекцію: за попередніми даними було відомо, що захворіли 9 учнів, навчання у школі призупинили. Спеціалісти Держпродспоживслужби та лабораторного центру проводили комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі. Для лабораторних досліджень в школі відібрали зразки харчових продуктів та питної води, взяли гігієнічні змиви з об’єктів довкілля, обстежили працівників харчоблоку школи. Поліція розпочала перевірку ймовірного харчового отруєння учнів.

3 березня заступниця міського голови Житомира Марія Місюрова інформувала, що четверо з восьми пацієнтів-школярів, які перебували у дитячій лікарні, були виписані. Попередній діагноз «кишкова інфекція» у них не підтвердився. Станом на 5 березня, усі учні школи №20 були виписані з лікарні.

17 березня Держпродспоживслужба в Житомирській області оприлюднила остаточну інформацію по спалаху гострої кишкової інфекції, що виник у спеціалізованій школі І-ІІІ ступеню №20 міста Житомира: у половині відібраних змивів виявили стафілокок та кишкову паличку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ інфекція перевірка школа стафілокок Ляшко  
Матеріали по темі