Місто

​У житомирській школі, учні якої навесні потрапили до лікарні з отруєнням, замінили підприємця і показали оновлений харчоблок

2 September 2021, 14:35

У Житомирській школі №20, 9 учнів якої у березні 2021 госпіталізували з отруєнням, з початком нового навчального року відновили повноцінну роботу їдальні.

Про це на своїй сторінці у фейсбук 2 вересня повідомив мер Житомира Сергій Сухомлин.

«З 1 вересня повноцінну роботу їдальні ЗОШ №20 відновлено. Навесні минулого року 9 учнів цього закладу потрапили до лікарні із ознаками розладу травлення та підозрою на кишкову інфекцію. На щастя, її не підтвердили. Проте, навчання тоді було тимчасово призупинене. Упродовж наступних двох місяців їжу в 20 школу підвозили з ЗОШ №7. Бо договір із приватним підприємцем, що обслуговував заклад, довелось розірвати. Він не виконував вимоги департаменту освіти та Держпродспоживслужби, яка виявила недотримання режиму дезінфекції в харчоблоці та порушення правил зберігання продукції. За сприяння депутатів Житомирської міської ради — виділили кошти з бюджету на ремонт харчоблоку. Влітку провели всі роботи. І тепер школу обслуговує інший підприємець», - написав Сергій Сухомлин.

На ресурсі ProZorro є інформація про декілька закупівель обладнання для харчоблоку, які влітку проводила Житомирська спеціалізована школа №20.

Так, у середині серпня був укладений договір з ПП «Дар’яна» на поточний ремонт харчоблоку за 333,1 тис. грн.

26 серпня у ФОП Горопашина А.В. була придбана холодильна шафа за 26,7 тис. грн. Ця ж підприємиця поставила обладнання для їдальні – столи, шафи, прилавки, стелажі, полиці, мийки. Всього обладнання на 139 тис. грн.

Нагадаємо, у 2021 році, відповідно до укладеного договору, житомирська школа №20 закуповувала послуги їдальні у ФОП Лук’янчук Лариси Єгорівни. Вартість укладеної угоди становила 1,5 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, за першочерговою інформацією ДСНС України, 2 березня 2021 року в житомирській школі № 20 зареєстрували гостру кишкову інфекцію. За попередніми даними було відомо, що захворіло 9 учнів. Навчання у школі призупинили з третього березня. Спеціалісти Держпродспоживслужби та лабораторного центру проводили комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі. Для лабораторних досліджень в школі відібрали зразки харчових продуктів та питної води, взяли гігієнічні змиви з об’єктів довкілля, обстежили працівників харчоблоку школи. Поліція розпочала перевірку ймовірного харчового отруєння учнів.

3 березня заступниця міського голови Житомира Марія Місюрова інформувала, що четверо з восьми пацієнтів-школярів, які перебували у дитячій лікарні, були виписані. Попередній діагноз «кишкова інфекція» у них не підтвердився. Станом на 5 березня, усі учні школи №20 були виписані з лікарні.

17 березня Держпродспоживслужба в Житомирській області оприлюднила заключну інформацію по спалаху гострої кишкової інфекції, що виник у спеціалізованій школі І-ІІІ ступеню №20 міста Житомира: у половині відібраних змивів виявили стафілокок та кишкову паличку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа №20 їдальня харчоблок харчування ремонт  
Матеріали по темі