Місто

В лікарнях Житомира майже 400 пацієнтів з COVID-19, влада вводить додаткові обмеження для бізнесу

19 October 2021, 16:27

Найближчим часом Житомир може опинитися у «червоній зоні», тому у місті з 23 жовтня вводять додаткові карантинні обмеження: бізнес зможе працювати, якщо 100% співробітників матимуть щеплення від коронавірусу або кожні 72 години робитимуть ПЛР-тест.

Таке рішення ухвалили 19 жовтня під час розширеного засідання комісії ТЕБ та НС.

Перед початком засідання доповіли про стан захворюваності у місті.

«Наразі у лікарні № 1 перебуває 179 пацієнтів з коронавірусом, в лікарні № 2 - 208 пацієнтів. В дитячій - 24 дитини, це Житомирська обласна дитяча лікарня. За останню добу в лікарню № 2 госпіталізовано 46 осіб. Звернень набагато більше. Пацієнти потрапляють в досить тяжкому стані, і є всі показники до госпіталізації», – повідомила заступниця міського голови Марія Місюрова.


Починаючи з 9 вересня 2021 року в Житомирі ведуть статистику стосовно кількості пацієнтів, які захворіли на коронавірус та були госпіталізовані до місцевих лікарень, хоч і мали щеплення проти COVID-19. Таких пацієнтів приблизно 5%.

Директори лікарень зазначили, що третя хвиля більш складна, ніж попередня, через те, що збільшилася кількість хворих у важкому стані.

«Ситуація абсолютно аналогічна у другій лікарні, за винятком того, що ми почали приймати пацієнтів з 1 жовтня. За дуже короткий період ми заповнилися. Лікувальний заклад, відповідно до наказів, надає допомогу ковідним хворим до 300 ліжок», – коментує директор КП «Лікарня №2 ім. В. П. Павлусенка» Ігор Кухарук.

Обмеження стосуються продовольчих та непродовольчих ринків, усіх закладів торгівлі, торгових центрів, закладів харчування, закладів сфери послуг (салони краси, перукарні), а також готелів та хостелів.

Заповненість відвідувачами в закладах торгівлі і харчування та сфери послуг не має перевищувати 50%.

«Ви чули, що усі показники йдуть до того, що ми перейдемо в «червону зону» протягом декількох днів. Для того ми зібрали таку попереджувальну комісію, щоб бізнес зміг підготуватися до переходу Житомира в «червону зону», і ще є час для того, щоб усі працівники вакцинувалися і була 100% вакцинація. Тоді в принципі і ринки, і торгові центри зможуть працювати, якщо будуть вакциновані 100% і працівників, і відвідувачів», - пояснює перша заступниця Житомирського міського голови Світлана Ольшанська.

Школи у «червоній зоні працюватимуть лише якщо 100% працівників закладу будуть вакциновані.

«Початкова школа і садочки будуть працювати. Питання постає перед нашими школами, адже умова постанови - вакцинованих 100% працівників. На превеликий жаль, у нас сьогодні лише два заклади освіти мають 100 % вакцинації, це міський ліцей №1 та школа юних десантників, тому є ще час, умовно кажучи, підготуватися. Ми будемо працювати над цим, але ми розуміємо, що невакцинований персонал, вчителі, вони перейдуть на навчання за допомогою дистанційних технологій. З 23 жовтня у нас оголошені канікули, а далі ми будемо дивитися по ситуації, адже вона стрімко змінюється, практично кожен день», – розповіла заступниця міського голови Марія Місюрова.

Як повідомила Марія Місюрова під час засідання, станом на 19 жовтня у 46 школярів підтвердили коронавірус, 1238 учнів знаходяться на самоізоляції.

Контролюватимуть дотримання нових обмежень працівники поліції та Держпродспоживслужби.

«Методами контролю можуть бути як і рейдові перевірки з працівниками поліції, органів виконавчої влади Житомирської міської ради, а також у вигляді позапланових заходів державного нагляду, тобто позапланових перевірок. Зараз ми працюємо в денні перевірки, а також можуть бути запроваджені вечірні перевірки закладів харчування та закладів торгівлі», – сказав головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ярослав Бойченко.

Щоб запобігти ажіотажу та уникнути черг, у Житомирі збільшать кількість пунктів щеплення: з 23 жовтня вакцинуватися знову можна буде на базі школи № 6.

Наразі в пунктах щеплення у наявності три вакцини: Pfizer, CoronaVac та AstraZeneca.

Нагадаємо, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ввела з 23 жовтня 2021 року додаткові обмеження щодо роботи житомирських ринків і торгових центрів.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська область знаходиться в помаранчевій зоні з 4 жовтня 2021 року. Кабмін затвердив нові правила міжрегіональних перевезень, які починають діяти 21 жовтня 2021 року: водії та пасажири повинні мати COVID-сертифікат або негативний ПЛР-тест.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 карантин червона зона комісія ТЕБ та НС бізнес підприємництво  
Матеріали по темі