Місто

Чому в Житомирі на Великій Бердичівській провалився асфальт та хто його буде відновлювати

25 October 2021, 16:14

У Житомирі через аварію на самопливному каналізаційному колекторі, на перехресті вулиць Велика Бердичівська і Гагаріна, провалився асфальт. Інцидент стався ввечері 24 жовтня, тоді в яму, яка утворилася на асфальті, потрапив автобус, що рухався за приміським маршрутом № 115. Вже на наступний день, 25 жовтня, на місці аварії розпочали активно проводити ремонтні роботи, через це довелося частково перекрити рух транспорту. Що стало причиною руйнування каналізаційного колектору та як усуватимуть проблему, розповів директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

«У нас по вул. Велика Бердичівська проходить один із головних каналізаційних колекторів, який обвалився внаслідок газової корозії — це руйнування залізобетонних колекторів. Цьому колектору більше 50 років, він старий. Наше завдання на сьогодні — розкриття асфальтного покриття, розчищення котловану, щоб ідентифікувати, в першу чергу, наскільки проблема є великою. Як тільки ми очистимо наш колектор від ґрунту, який над ним, ми зможемо подивитися, скільки нам труби нової пластикової потрібно буде в цей колектор. Мінімум треба буде 50-60 м від колодязя до колодязя. Котлован зараз вже буде орієнтовно завдовжки десь метрів 20-30, це одна полоса шириною 5Х20-25 метрів. Ще не повністю ми розрили цей обвал, як тільки ми завершимо роботи і розкопки, ми зможемо подивитися обидва боки цього колектору, стан труби, і зможемо сказати скільки нам потрібно буде часу, метрів трубопроводу нового, щоб інсталювати», — пояснює директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.


Начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун розповів, наскільки масштабною є ця аварія та хто буде за це відповідати.

«Головна причина руйнування цього колектору — це безпосередньо термін експлуатації і, звичайно, вібрація та газова корозія, всі ці три чинники призвели до того, що верх каналізаційного колектору повністю висипається, як щебінь, і практично труби не існує. Зараз ми бачимо, що труби зовсім немає. Якщо брати котлован, який розкритий, — це десь 4×6 метрів. Довжина залізобетонної труби, яка тут використовувалися для будівництва колектору, – 6 метрів, будемо сподіватися, що вийшла з ладу фактично одна труба. Зараз поки що невідомо, йдуть роботи по розчищенню самої труби. Той, хто бере дозвіл на порушення благоустрою, той і відповідає за відновлення асфальтобетонного покриття, тобто це КП «Житомирводоканал», — розповідає начальник управління комунального господарства Олександр Марцун.

У муніципалітеті попереджають: через аварію на Великій Бердичівській тимчасово змінили рух тролейбусів № 1, 2, 15-А та 4-А, маршрут № 15 поки не функціонуватиме взагалі:

• Тролейбусний маршрут № 1 курсуватиме по кільцю в напрямку: «вул.Київська — вул. В.Бердичівська — вул.Вітрука — вул. Київська».

• Тролейбусний маршрут № 2 курсуватиме до вул. Космонавтів та зворотному напрямку.

• Тролейбусний маршрут № 15-А курсуватиме до Залізничного Вокзалу та зворотному напрямку.

• Тролейбусний маршрут № 4-А курсуватиме до обласної лікарні та зворотному напрямку.

Нагадаємо, 2 вересня 2021 року Житомир.info «‎проінспектував»‎ ділянку дороги по вулиці Велика Бердичівська від вулиці Довженка до перехрестя з вулицями Жуйка та Льва Толстого, яка була капітально відремонтована у 2020 році. На вказаній ділянці були нерівно встановлені люки, частково стерта розмітка та деформоване дорожнє покриття. Як зазначали у департаменті регіонального розвитку Житомирської ОДА, роботи вважали невиконаними, адже об’єкт у підрядника (київської фірми «МІТТЕЛ») не прийняли, оскільки технагляд виявив недоліки, які він, підрядник, мав усунути. У департаменті зазначали, що підрядник пообіцяв виправити недоліки до 12 вересня 2021 року.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці липня 2020 року департамент регіонального розвитку ОДА з третьої спроби провів тендер на капітальний ремонт ділянки Великої Бердичівської від Довженка до вулиць Льва Толстого та Жуйка. Тендер виграло київське ТОВ «МІТТЕЛ» за 22 млн 644 тис. 64,62 грн.

Договір уклали 5 серпня. 26 серпня на Великій Бердичівській у Житомирі почали ремонт цієї ділянки: після демонтажу бордюрів перекрили одну смугу руху.

12 листопада 2020 року заступник міського голови Олександр Шевчук розповідав про хід робіт на Великій Бердичівській та наголошував, що дороблювати її можуть аж до кінця року. Втім 17 грудня 2020 року роботи ще тривали, через що у місті утворювалися затори.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: асфальт дорога Велика Бердичівська провалля водоканал колектор  
Матеріали по темі