Місто

Чому «Картка житомирянина» стала платною та чи є безкоштовна альтернатива для пільговиків

10 February 2022, 14:10

У Житомирі проживає близько 75 тисяч осіб, які належать до пільгових категорій, більшість з них отримали «Картку житомирянина», яка дає можливість безкоштовного проїзду в електротранспорті. Проте влітку 2021 року її перестали безкоштовно видати.

Чому так звана соціальна картка стала платною, 10 лютого дізнавалися журналісти Житомир.info.


«Наразі «Карток житомирянина» випущено 50 тис. 277. Сьогодні «Картку житомирянина» так само видає Ощадбанк, але згідно з меморандумом, який діяв, і карта видавалася на безоплатній основі, наразі дія меморандуму закінчилася, і з серпня минулого року Ощадбанк їх видає на платній основі. «Картка житомирянина» коштує 120 грн в Ощадбанку. Що дає «Картка житомирянина»: в електротранспорті проїзд безкоштовний, в автобусі проїзд коштує 4 грн», – розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

У міській раді зазначають, що працюють над випущенням власної картки для пільговиків. Вона також не буде безкоштовною, але обійдеться вдвічі дешевше.

«Ми зараз пропрацьовуємо, щоб паралельно випустити картку пільгову міську на звичайному пластику, без банківського додатка. Вона буде набагато дешевшою, але для пенсіонерів та інвалідів III групи вона не може бути безоплатно, тому що є втрати. Вона буде в районі 45-60 грн. А для інших категорій, це 24 категорії, які передбачені законом, вона буде видаватися безкоштовно. Найближчим часом, якщо буде другий етап розпочатий, – це розрив готівки – то пільговий проїзд буде тільки по транспортній картці», – говорить Олександр Шевчук.

Планується, що на картці буде вказана інформація про людину, а також її фото, розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

«Її можна буде придбати так само через ЦНАП або в КП «Житомиртранспорт». Сама методика сьогодні вже розроблена, сам механізм випуску карти, друге – зараз пропрацьовується питання щодо придбання самого принтеру, який буде друкувати персоналізовані дані. Якусь взаємодію потрібно налагодити з департаментом соціального захисту, оскільки у них є база цих пільговиків», – пояснює Олександр Шевчук.

Проте, коли саме зможуть втілити ідею та випустити власну картку, поки не відомо.

«Ми готові були ще минулого року і ми піднімали це питання, але були зміни. Був законопроєкт до деяких законодавчих актів, а саме у цій сфері щодо монетизації або субсидій, пільг. У законопроєкті передбачається, що пільгового проїзду не буде взагалі, а сама пільга буде в грошовому еквіваленті. Тобто, кожний пільговик отримує кошти, й проїзд в громадському транспорті повинен бути без пільг. Це був законопроєкт, який пройшов перше читання і зараз в комітетах Верховної ради, і в порядок денний його не включили. Тому у нас була затримка, бо при прийнятті цього закону пільгова картка сама по собі для проїзду в громадському транспорті була б не потрібна», – говорить Олександр Шевчук.

Також у міські ради зазначили, що відтоді, як картку перестали видавати безкоштовно, в місяць налічується близько ста людей, які хочуть її отримати.

Що робити, якщо не вдається сплатити за проїзд в громадському транспорті «Карткою житомирянина» дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, з 1 серпня 2020 вступили в дію зміни щодо вартості проїзду в громадському транспорті Житомира при розрахунку банківською карткою чи безготівково. Згідно з даними змінами, пенсіонери матимуть право на пільговий проїзд лише за наявності «Картки житомирянина». Тоді ж заступник мера Олександр Шевчук розповів, за яким принципом відбуватиметься диференціація тарифу на проїзд у громадському транспорті Житомира.

Разом з тим, жителі Житомира скаржились на проблеми з оформленням «Картки житомирянина». Коментар міської ради з даного приводу дивіться у відеосюжеті. Згодом і в Ощадбанку пояснили, чому просять отримувачів «Картки житомирянина» стати клієнтами їх установи та перевести пенсію саме до них.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: картка житомирянина транспорт пільга пільговик пенсіонер  
Матеріали по темі