Місто

Директор житомирського водоканалу розповів про плани оновити чотири насосні станції та анонсував хлорування мереж

16 June 2022, 14:10

На позачерговому засіданні виконкому Житомирської міськради 16 червня погодили інвестиційну програму КП «Житомирводоканал» на 2022 рік в новій редакції. Також затвердили і зміни до плану розвитку (довгострокову інвестиційну програму) цього комунального підприємства на 2022-2026 роки.

На початку обговорення міський голова Сергій Сухомлин пояснив, чому ці два питання були зняті з розгляду засідання виконкому, яке відбулось 15 червня.

«Вчора ми зняли ці проєкти рішення, тому що в нас є рекомендації міністерства, аби питання щодо стратегічних комунальних підприємств розглядалися у закритому режимі. Ми не хочемо робити закритий режим, оскільки це велике підприємство, тому буде без уточнення адрес», – пояснив мер.

Директор водоканалу Андрій Нікітін, доповідаючи щодо вказаних питань, зазначив, що, відповідно до постанови Кабміну, перелік видатків бюджету в умовах воєнного стану обмежений. Однак про повну заборону не йдеться.

«Є невеличке уточнення. Якщо підприємство постраждало під час бойових дій або стан інфраструктури, наприклад, насосних станцій або трубопроводів вимагає від підприємства термінових капітальних видатків, то в принципі треба йти на такі кроки», – зазначив Нікітін.


Далі керівник комунального підприємства показав порівняльну таблицю, показавши, яку інвестиційну програму приймали минулого року і що змінилося у цьому році.

«Найбільша сума (це виключення з інвестиційної програми і невключення в тариф) – 20 млн 637 грн. Це видатки на встановлення вузлів обліку в багатоповерхових будинках. Це рішення Нацкомісії – не включати, тому що відбулося б значне збільшення тарифу. Кошти, які перейшли з 2021 року в 2022-й, на будівництво одного з каналізаційних колекторів. Сума по ньому 498 тисяч гривень. Тобто, це такі додаткові зобов’язання, які є у нашого підприємства», – зазначив Андрій Нікітін.

Директор водоканалу додає: підприємство власними силами планує оновлювати водогін та відремонтувати чотири насосні станції.

«Не прив’язуючись до об’єктів, я відразу хочу сказати, що, хоча і є певна заборона або рекомендація на капітальні видатки, наше підприємство в цьому році буде робити своїми силами важливі заміни ділянок трубопроводів доволі немалих діаметрів. Ми вже це зараз робимо, в нас у плані замінити декілька кілометрів важливих трубопроводів суттєвого діаметру. І також у нас зараз іде оновлення однієї з насосних станцій у центрі міста. І ще три насосні станції плануємо зробити», – каже очільник комунального підприємства.

Він також розповів про недоотримані доходи під час війни.

«Хочу вам сказати, що за три місяці війни зменшення місячного cash flow у нас відбулося на третину. 28 млн грн недоотримані доходи нашого підприємства. І 14 млн грн зверху – це збільшення дебіторської заборгованості від населення», – каже Андрій Нікітін.

У коментарі журналістам директор «Житомирводоканалу» анонсував проведення хлорування мереж та акцентував, що зараз вдається міняти засувки без зупинення водопостачання в усьому місті, як це було раніше.

«Хотів би ще декілька важливих речей сказати. В нас зараз спекотний період розпочався. І тому ми плануємо в цьому місяці робити хлорування. Також я хотів би сказати, що в цьому році ми, хоча і зараз обмежили тиск у центральній частині міста за рахунок реконструкції, яка відбувається на вулиці Каховській, але в цьому році вперше ми не маємо необхідності зупиняти місто (подачу води) для того, щоб замінювати засувки. А зараз ми замінюємо дуже багато засувок. І ми вже нарешті вийшли в той період, коли для цього нам не потрібно зупиняти ціле місто», – зазначив Андрій Нікітін.

Нагадаємо, 15 червня на вулиці Покровській у Житомирі працівники водоканалу закінчили роботи із заміни частини трубопроводу.

Як повідомляв Житомир.info, 19 листопада 2021 року на позачерговому засіданні виконкому погодили інвестиційну програму КП «Житомирводоканал» на 2022 рік та план розвитку на п'ять років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал Нікітін інвестиційна програма насосна станція  
Матеріали по темі