Влада

Колишня начальниця управління культури Житомирської ОДА продовжує судитися за поновлення на посаді

23 June 2022, 14:05

Верховний суд направив на новий розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду справу за позовом колишньої начальниці управління культури та туризму Тетяни Парфентієвої до Житомирської облдержадміністрації щодо визнання протиправним та скасування розпорядження голови ОДА від 27.01.2020 року, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Відповідну постанову Верховний суд ухвалив 26 травня 2022 року.

Зазначимо, що справа розглядається в судах вже більш як два роки. Ухвалою від 13 березня 2020 року Житомирський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву Тетяни Парфентієвої до розгляду та відкрив провадження в адміністративній справі про поновлення на посаді. Рішенням від 17 вересня 2020 року суд відмовив у задоволенні позову ексначальниці управління культури, постановою від 26 січня 2021 року Сьомий апеляційний адміністративний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін.

«Колегія суддів вважає, що висновки судів першої та апеляційної інстанцій про відмову у задоволенні позову є передчасними, оскільки судами не встановлено усіх фактичних обставин справи й не досліджено відповідні докази, які мають значення для правильного вирішення справи... Оскільки судами першої та апеляційної інстанцій порушено норми процесуального права, що унеможливило встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, а суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні чи постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати нові докази або додатково перевіряти докази, а тому рішення судів першої та апеляційної інстанцій підлягають скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд до суду першої інстанції», - йдеться у постанові Верховного суду.

Скріншот з постанови ВСУ від 26.05.2022

Як повідомляв Житомир.info, після звільнення Тетяна Парфентієва стала на облік у центрі зайнятості. Зарплата начальниці управління культури та туризму ОДА за 2019 рік становила 500 тис. 704 грн, з 1 по 27 січня 2020 року року вона отримала 3 тис. 305 грн зарплати та 25 тис. 057 грн виплат від фонду соціального страхування за перебування на лікарняному.

В 2020 році Тетяна Парфіентієва стала депутатом Житомирської обласної ради від партії «Європейська Солідарність», зараз вона працює на посаді заступника Новогуйвинського селищного голови.

Скріншот з сайту обласної ради

26 вересня 2019 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко підписав розпорядження про нову структуру облдержадміністрації, за якою було створено новий департамент культури, молоді та спорту, шляхом об’єднання двох управлінь: управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту і управління культури та туризму. Розпорядженням від 15 лютого 2022 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко затвердив нову структуру облдержадміністрації, зокрема, департамент культури, молоді та спорту розділили на два управління: управління культури та туризму і управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту. 1 червня колективу управління культури та туризму представили нового начальника - колишнього мера Баранівки Анатолія Душка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Парфентієва звільнення суд ОДА 
Матеріали по темі