Влада

Житомирська область отримає 1,9 млн грн на компенсацію комунальним закладам, які в квітні приймали переселенців

27 July 2022, 15:04

З резервного фонду державного бюджету виділили 126 млн грн для покриття витрат за квітень 2022 року закладів, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, закладів освіти приватної форми власності.

Відповідне розпорядження ухвалили на засіданні Уряду 26 липня.

«З метою покриття витрат за квітень 2022 р. закладів, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, закладів освіти приватної форми власності, у приміщеннях (будівлях) яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися тимчасово переміщені особи, виділити 126 251 856 гривень», - йдеться у документі.

Кошти виділяються:

центральним органам виконавчої влади – 2 889 102 гривні для надання компенсації закладам, підприємствам, установам та організаціям державної форми власності, які належать до сфери їх управління, за розподілом;

Міністерству освіти і науки – 7 392 409 гривень для надання компенсації закладам державної форми власності, які належать до сфери його управління, та закладам освіти приватної форми власності;

Міністерству розвитку громад та територій – 115 970 345 гривень для надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам для надання компенсації закладам комунальної форми власності, закладам освіти державної форми власності, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, закладам спільної власності територіальних громад області, що перебувають в управлінні обласних рад, за розподілом.

Міністерство фінансів має здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

У розподілі додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам для надання компенсації закладам комунальної форми власності, закладам освіти державної форми власності, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, закладам спільної власності територіальних громад області, що перебувають в управлінні обласних рад, зазначено, що обласний бюджет Житомирської області отримає 1 млн 880 тис. 301 грн.

Нагадаємо, на покриття відповідних витрат за березень 17 червня Кабінет міністрів виділив 243 млн 460 тис. 593 грн, з них бюджету Житомирської області – 5 млн 635 тис. 973 грн.

Крім того, з резервного фонду державного бюджету вже тричі виділяли кошти для покриття витрат на компенсацію за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану: для компенсації витрат за березень виділили 2 млн 742 тис. 960 грн, зокрема, Житомирській області – 258 тис. грн; для компенсації витрат за квітень виділили 50 млн 616 тис. 450 грн, з них Житомирській області – 5 млн 918 тис. 760 грн; для компенсації витрат за травень виділили 36 млн 553 тис. 620 грн, з них Житомирській області – 1 млн 564 тис. 365 грн.

Як повідомляв Житомир.info, 11 березня 2022 року Уряд ухвалив постанову щодо відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців. 20 березня пресслужба Міністерства розвитку громад та територій інформувала про те, що власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: біженці переселенці КМУ компенсація держбюджет 
Матеріали по темі