Місто

Плани управління культури на зимові свята у Житомирі: майстер-класи, резиденція святого Миколая, колядники

17 November 2022, 15:55

В українських містах активно обговорюють, як доречно святкувати Новий рік та Різдво під час повномасштабної війни. Наразі у Житомирі схиляються до того, що масових заходів не буде, але свято влаштують для дітей.

17 листопада журналістам Житомир.info начальниця управління культури Ілона Колодій розповіла, що в планах - організувати тематичні майстеркласи та встановити будиночок святого Миколая, який залишився з минулих років.

«Заходи управління культури Житомирської міської ради будуть спрямовані на дітей. Попередньо, зараз ми готуємось зробити майстерню святого Миколая в Домі української культури (в маєтку Філіпова). Складаємо план, це буде два-три майстер-класи. На вихідні, суботу та неділю, ми плануємо, щоб запрацювала резиденція святого Миколая, де діти зможуть написати листи до святого Миколая, розповісти, як вони себе поводили упродовж року і загадати бажання, яке вони хочуть, щоб здійснилося у наступному році. Також буде невеликий інтерактив на 10-15 хвилин з кожною групою дітей, які будуть приходити саме в резиденцію святого Миколая. Попередньо плануємо поставити резиденцію в місті. Дім української культури та Палац культури готують виставу для того, щоб зробити ранки для дітей. Це буде дві вистави на день», – говорить Ілона Колодій.

За словами Ілони Колодій, купувати та встановлювати ялинку не будуть, а якщо вирішать прикрасити живе дерево на Михайлівський, то на ньому вже є гірлянда, а іграшки залишилися з минулого року.

«У нас залишилося близько 400 іграшок. Багато, понад 150, минулого року через вітер впали й розбились. Є десь 370-380 іграшок – це великі кульки срібні, сині та золоті», - сказала начальниця управління культури.

Зазвичай новорічні подарунки закуповували для пільгових категорії. Цього року набагато більше дітей отримає солодощі.

«Це солодощі для всіх дітей, які в наших садках, навчаються в загальноосвітніх школах з 1 по 4 клас, для дітей внутрішньо переміщених осіб та для дітей незахищених верств населення», - розповідає начальниця управління культури Ілона Колодій.

На Михайлівській цього року ви не зустрінете мультгероїв, але на Різдво ходитимуть колядники.

«Ми пропрацьовували з радою церков і обговорювали те, щоб на Різдво для вірян західного та східного обрядів зробити по місту проходки з колядниками, заспівати колядки та нагадати, що Різдво вже наступило», - говорить Ілона Колодій.

На святкування Нового року в бюджеті Житомирської міської територіальної громади на 2022 рік було закладено 3 млн грн. Зараз працюють над планом заходів для дітей, а також вирішують, як саме прикрасять місто, тому в скільки обійдуться зимові свята зараз сказати не можуть.

«Ми думаємо, що попередньо 50-100 тисяч – це лише на витратні матеріали для майстеркласів. Також ми хочемо прикрасити й зробити затишок та атмосферу для дітей, які будуть тут знаходитися, зараз розглядаємо встановити фотозону, можливо, на Михайлівській», - сказала Ілона Колодій.

За словами Ілони Колодій, залучити до новорічних свят хочуть 20 тисяч дітей. Після того, як визначаться з планом заходів, його має затвердити виконком.

Нагадаємо, 16 листопада мер повідомив, що в Житомирі не планують проводити масові святкові заходи напередодні 2023 нового року, а зекономлені кошти витратять на подарунки дітям.

Станом на 15 листопада управління культури Житомирської міської ради вже провело закупівлі майже 4 тисяч новорічних подарунків на суму 230 тис. грн. На святкування Нового року в бюджеті Житомирської міської територіальної громади на 2022 рік закладали 3 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2021 року в обласному центрі на пішохідній Михайлівській облаштуванням фотозон та декоруванням ялинки займався Житомирський академічний обласний театр ляльок: за «святковий настрій» влада Житомира заплатила 414 тис. грн. Однак, фотозону біля головної ялинки міста довелось замінити, бо її розкритикували у соцмережах, а на ранок 25 грудня нову фотозону встигли пошкодити: розбили іграшки та перевернули ялинки. Також за 974 тис. грн ТОВ «Епіцентр-К» мало прикрасити центральні вулиці міста консолями й світлодіодними фотозонами «2022» та «Космонавт на планеті», який мав стати цьогорічною «родзинкою». Втім візуалізація суттєво відрізнялась від реальності, і 29 грудня начальниця управління культури Ілона Колодій розповіла, що прибрали фотозони з космонавтом та цифрами «2022», бо вони не відповідали заявленим технічним характеристикам.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: свято зимові свята святкування Новий рік Різдво День святого Миколая Колодій 
Матеріали по темі