Суспільство

У Європарламенті організували фотовиставку звільненого з полону малинчанина Дмитра «Ореста» Козацького

3 December 2022, 09:58

Наприкінці листопада у Європарламенті пройшла виставка звільненого з російського полону захисника з Азовсталі Дмитра Козацького, на позивний «Орест». Разом з ним свою роботу презентували українські митці Костянтин та Влада Ліберови на виставці «Світло переможе» (The Light will win). Фотохудожники зазнімкували, який вигляд мав Дмитро Козацький одразу після звільнення з російського полону. Це був фотодоказ нелюдського ставлення росіян і тортур у неволі.

Про це 2 грудня повідомив Український ветеранський фонд.

«Частина виставки з роботами «Ореста» показувала будні захисників Маріуполя та цивільних, котрі разом знайшли прихисток на заводі оточеного й окупованого міста. Протягом квітня-червня фотограф був «Очима Азовсталі». Публікував знімки, аби показати, що там відбувалося. В день виходу із території оточеного заводу захисник опублікував фото на своєму акаунті у твіттер і просив, аби ці фото поширювали якомога більше», - йдеться у повідомленні.

На виставці свої свідчення про умови російського полону розповіла і звільнена захисниця Катерина «Пташка» Поліщук.

«Роботи, які ми привезли на виставку у Брюссель підписала мама «Ореста» Ірина, а також звільнена з полону захисниця Катерина «Пташка» Поліщук. Депутати Європарламенту були вражені побаченим. Одна справа, коли бачиш все в інтернеті, й інша - коли перед тобою надруковане полотно. А ще свідчення очевидиці. Думаю, дещо переосмислиться у ставленні до війни», - каже Каріна Дорошенко, заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Нагадаємо, 21 вересня 2022 року з російського полону звільнили 215 захисників України, серед яких – азовець із Житомирської області Дмитро Козацький, який пробув у полоні чотири місяці. За кілька днів мама «Ореста» Ірина Юрченко розповіла Житомир.info про зустріч із сином після звільнення з полону. На початку жовтня фотографи Костянтин і Влада Ліберови опублікували світлини Дмитра «Ореста» Козацького після звільнення з російського полону.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2022 року у Житомирі була доступна до перегляду виставка світлин азовця з Малина Дмитра Козацького з позивним «Орест», який перебував у полоні в окупантів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Дмитро Козацький Орест фотовиставка полон Азовсталь Європарламент  
Матеріали по темі