Економіка

Цьогоріч Уряд передбачає 1,8 млрд грн на програму мікрогрантів «Власна справа», - Мінекономіки

8 February 2023, 12:30

Уряд передбачив у 2023 році на програму мікрогрантів «Власна справа» 1,8 млрд грн, що дозволить видати українцям понад 7000 мікрогрантів на започаткування та розвиток бізнесу.

Про це 8 лютого повідомляє Мінекономіки з посиланням на інформацію заступниці міністра економіки України Тетяни Бережної, про що вона інформувала в ефірі Національного телемарафону.

«Бюджет на програму «Власна справа» цього року становить 1,8 млрд грн і Уряд планує видати українцям понад 7000 мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу. Розраховуємо, що отримувачі цих коштів, створять багато робочих місць, адже обовязковою умовою надання мікрогранту є створення підприємцем одного-двох робочих місць, залежно від суми гранту. І це позитивно вплине на ринок праці. Ми маємо хороші результати цієї програми за минулий рік - мікрогранти отримали 3300 підприємців, які створять понад 8000 робочих місць», - розповіла Тетяна Бережна.

Вона нагадала, що програма мікрогрантів є найбільш популярною серед грантових програм проєкту єРобота, і перша цього року хвиля подачі заявок на мікрогрант стартувала 1 лютого. За тиждень українці вже подали через портал Дія понад 200 заявок на отримання коштів. Сума мікрогранту становить від 50 до 250 тис. грн. Його можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності.

За словами заступниці міністра економіки, серед підприємців, які вже отримали мікрогранти за урядовою програмою єРобота минулого року, майже 30% працюють в сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту, 20% - в сфері переробної промисловості, 13% - тимчасового розміщування й організації харчування. Найбільше грантоотримувачів було у Києві, Львові та Рівному.

У Мінекономіки нагадують, що урядовий проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через Портал Дія.

Нагадаємо, з 1 лютого українці, що хочуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу, можуть подавати заявки на першу цього року хвилю програми «Власна справа».

За даними Мінекономіки, у 2022 році відбулось 12 хвиль подачі заяв на отримання мікрогрантів, кожна з яких тривала 2 тижні. Загалом було видано мікрогрантів на 777 млн гривень. За підсумками 12 хвилі реалізації грантової програми мікрокредитування «Власна справа» (прийом заяв тривав з 28 листопада по 12 грудня 2022 року) 28 підприємців Житомирщини отримали майже 6,6 млн грн на розвиток бізнесу. Загалом же за підсумками дванадцяти періодів підприємці отримали понад 28,4 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, Уряд запустив програму мікрогрантів у розмірі від 50 до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство та створити додаткові робочі місця. «Ощадбанк» 1 липня розпочав приймання заявок українців для отримання мікрогрантів до 250 тис. грн на новий бізнес або розвиток діючого бізнесу. 21 червня 2022 року під час засідання Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тис. грн в межах нової урядової програми «єРобота».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мікрогрант бізнес власна справа Мінекономіки Бережна 
Матеріали по темі