Влада

У житомирських ПТУ з'явилася надія: два міністри обговорювали можливі варіанти фінансування профтехосвіти

25 April 2016, 12:55

У суботу, 23 квітня, у Міністерстві освіти і науки відбулася робоча зустріч міністра освіти і науки Лілії Гриневич та міністра фінансів Олександра Данилюка. Метою зустрічі було вирішення кризової ситуації з фінансуванням професійно-технічної освіти.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

«Сторони погодилися, що ситуація, яка склалася з профтехосвітою після передачі її фінансування на місцевий рівень, вимагає нагального вирішення, однак має кілька складових – проблеми поточного фінансування і необхідність системної реформи управління галуззю профтехосвіти. Керівники Міносвіти і Мінфіну узгодили, що професійно-технічна освіта має фінансуватися з кількох джерел, зокрема, обговорили варіант фінансування  з державного бюджету за рахунок освітньої субвенції на здобуття учнями ПТНЗ загальної середньої освіти», - йдеться у повідомленні.

Щодо професійної підготовки – міністри обговорили модель, за якої відповідальність за професійну підготовку має бути розділена між державним і регіональним рівнями: державна субвенція має покривати здобуття освіти за гостро дефіцитними спеціальностями національного значення, коли в тому чи іншому училищі готують фахівців для кількох областей чи всієї України. Таке фінансування має йти через державне замовлення. В той же час, професійна підготовка за тими професіями, які використовуються для комунального господарства, для обслуговування місцевої інфраструктури мають фінансуватися шляхом регіонального замовлення. Також домовились залучити великий бізнес до консультацій з метою опрацювання моделей  залучення бізнесу до фінансування професійної підготовки необхідних їм професій.

«Міністри Лілія Гриневич та Олександр Данилюк погодили, що Міносвіти і Мінфін спільно доопрацюють законопроект «Про професійну освіту» з метою внесення до Верховної Ради України узгодженого документу. Нова схема фінансування профтехосвіти вимагатиме також внесення змін до Бюджетного кодексу. Її запровадження буде можливим з 2017 року. Лілія Гриневич також наголосила, що це нагальні необхідні кроки. Загалом професійна освіта потребує системного стратегічного реформування як в частині управління, так і в частині змісту», - інформує прес-служба МОН.

Як повідомляв Житомир.info, у міському бюджеті на 2016 рік були закладені кошти в розмірі 75 млн грн на фінансування ПТУ, які мали виділити з бюджету розвитку. Питання фінансування закладів профтехосвіти розглядали і на сесії обласної ради 26 січня. 4 лютого Верховна Рада проголосувала за про проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти. Цього ж дня була підписана постанова КМУ  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 727»: відповідно до розподілу стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2016 рік між обласними бюджетами, Житомирська область отримала 12 млн 952,7 тис. грн.

9 лютого кількасот працівників 10 житомирських профтехучилищ вийшли протестувати до міської ради, цього ж дня депутати проголосували за включення ПТУ до міської мережі закладів освіти.14 квітня на майдані Корольова мітингували працівники профтехосвіти, які вийшли на підтримку своїх колег, що цього дня зібралися на акцію біля Верховної Ради.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі