Події

Житомирські екологи підраховують збитки, завдані навколишньому середовищу львівським сміттям

18 October 2016, 16:10

Екологи підраховують збитки, нанесені ґрунтам та навколишньому природному середовищу скинутим в Житомирській області сміттям.

Про це у телефонному коментарі Житомир.info 18 жовтня повідомив виконувач обов'язків начальника Державної екологічної інспекції у Житомирській області Артур Черниш.

«Екологам залишається єдина міра – це нарахування збитків, які нанесені земельним ділянкам, в тому числі по заповіднику «Древлянський» (в Народицькому районі, де нещодавно розвантажили десятки тонн львівського сміття – ред.). Зараз працівники інспекції направили запити в Держгеокадастр, він надасть нам нормативну грошову оцінку тієї земельної ділянки, яка є. Ми вводимо ці дані в методику, нараховуємо збитки і направляємо матеріал в поліцію. І поліція вже в межах кримінального провадження встановлює суб’єктів господарювання, які це все вивозили, і притягує їх до відповідальності», - розповів Артур Черниш.

З його слів, в кожен район Житомирської області, де були зафіксовані факти незаконного скидання відходів, виїжджали працівники екологічної інспекції та складали відповідні акти. Цими документами, зокрема, стосовно заповідника «Древлянський», вже зацікавилася прокуратура Житомирської області, - говорить в. о. начальника.

Як повідомляв Житомир.info, 2 жовтня на території Ружинського району поліція склала адмінпротокол про несанкціонований вивіз сміття: порушником виявилася львівська фірма-перевізник. 4 жовтня ОДА уточнила, що поліція передала всі документи представникам екологічної інспекції, які тепер займаються цією справою. Пізніше фірма «Танк Транс Україна» відреагувала на ситуацію з вивезенням львівського сміття до Житомирської області. 11 жовтня несанкціонований вивіз сміття львівського походження був виявлений на території заповідника «Древлянський» в Народицьому районі, а 13 жовтня – на території закинутої ферми в Овруцькому районі Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі