Місто

«Житомиргаз» не збирається робити перерахунок і буде оскаржувати рішення суду щодо загальнобудинкових лічильників

12 червня 2018, 14:09

Житомирянам продовжать здійснювати нарахування згідно загальнобудинкових лічильників газу, а рішення Корольовського райсуду будуть оскаржувати.

Про це 11 червня повідомила прес-служба ПАТ «Житомиргаз».

«Рішення Корольовського райсуду м. Житомира від 6 червня 2018 року не набрало законної сили і буде оскаржуватись в суді. Тому житомиряни продовжать отримувати рахунки на підставі показань будинкових лічильників. 116 загальнобудинкових лічильниківгазу встановлені в Житомирі на законних підставах згідно з переліком, затвердженим Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», - йдеться у прес-релізі регіональної газової компанії.

Зазначається, що в 2016-2017 рр. ПАТ «Житомиргаз» встановило загальнобудинкові лічильники відповідно до рішення НКРЕКП.

«Регулятор затвердив навіть перелік багатоповерхівок з адресами. Тому всі лічильники встановлені та введені в експлуатацію на законних підставах. Загальнобудинкові лічильники забезпечують облік газу споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі. Нагадаємо, що в березні Верховний Суд України визнав законними нарахування згідно показань загальнобудинкових лічильників і скасував рішення Апеляційного суду Житомирської області», - повідомляє «Житомиргаз».

Нагадаємо, 6 червня 2018 року Корольовський районний суд м.Житомира визнав незаконним встановлення будинкових лічильників газу. 8 червня на брифінгу в прокуратурі області пояснили, що у 2016 році ПАТ «Житомиргаз» здійснило встановлення прибудинкових лічильників на 116 будівлях міста без згоди співмешканців, які проживали у цих будинках, та без згоди контролюючих органів Житомирської міської ради. Суд визнав неправомірними дії ПАТ «Житомиргаз» та ТОВ «Житомиргаз Збут» і зобов’язав провести перерахунок за споживання газу з 1 січня 2017 року та демонтувати будинкові лічильники.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році будинкові лічильники ПАТ «Житомиргаз» у рази збільшили платіжки житомирян. З червня 2017 влада через суд намагалася зобов’язати ПАТ «Житомиргаз» провести перерахунок для мешканців. 1 серпня 2017 мер Сергій Сухомлин закликав житомирян долучитися до колективного позову проти дій газового монополіста, однак у вересні 2017 ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» програла суд проти газового монополіста. У серпні 2017 позов щодо проведення перерахунків в інтересах житомирян подала Житомирська місцева прокуратура. 22 січня 2018 року апеляційний суд Житомирської області визнав незаконним використання показників будинкових лічильників обліку газу, після чого «Житомиргаз» пояснив, як платитимуть мешканці багатоповерхівок, де були встановлені лічильники.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомиргаз лічильник суд газ  
Матеріали по темі