Місто

Мерія оприлюднила список людей, які не зареєстровані в Житомирі й голосували онлайн за проекти бюджету участі

1 листопада 2018, 14:30

Люди, які з 1 по 10 жовтня 2018 року голосували онлайн за проекти житомирського бюджету участі через систему банківської ідентифікації, але не зареєстровані в Житомирі, можуть підтвердити свою приналежність до міста і переголосувати особисто.

Оголошення про це 1 листопада опублікували на сайті Житомирської міськради. Публікуємо його повністю:

«Шановні мешканці міста Житомира! З 1 по 10 жовтня 2018 року відбувалось загальноміське голосування за проекти бюджету участі. Голосувати мали право зареєстровані у Житомирі громадяни та студенти, які навчаються у нашому місті.

Проголосувати онлайн, авторизувавшись за допомогою електронного цифрового підпису, BankingID мали право громадяни, місце проживання яких зареєстроване у місті Житомирі.

Система для голосування була надана нашому місту Фондом Східна Європа. За інформацією директора даного фонду Віктора Ляха, в системі виявлено 1068 голосів осіб, які проголосували онлайн, але не зареєстровані у Житомирі. Інформація про місце проживання цих осіб була підтверджена банком (Приват або Ощад). Від імені Координаційної ради звертаюсь до мешканців міста. Якщо ви бачите себе у цьому списку, але Ваше місце реєстрації на даний момент у Житомирі, або ж ви є студентом навчального закладу міста – приходьте та підтверджуйте свій голос. Звернутися можна до 8 листопада 2018 року (окрім вихідних днів) з 9:00 до 18:00 в каб.103 Житомирської міської ради (майдан ім. С.П. Корольова, 4/2) із заявою на ім’я голови Координаційної ради та паспортом або студентським квитком чи іншим документом, що підтверджує факт реєстрації або навчання, для підтвердження того, що ви дійсно прописані в м.Житомирі або є студентом навчального закладу міста.

Нагадуємо, що згідно положення про Бюджет участі проголосувати мали право особи за наявності паспорта громадянина України, які відповідають одному із зазначених критеріїв:

місце проживання особи зареєстроване у місті Житомирі, що підтверджується відміткою в паспорті чи довідкою;

особа навчається у місті Житомирі, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання».

До оголошення додають список із 1068 немісцевих людей по всіх проектах. Кожен з незареєстрованих, хто голосував через банки, може знайти себе в цьому списку і підтвердити свій голос офлайн.

Нагадаємо, 30 жовтня голова Координаційної ради бюджету участі Житомира Андрій Шелестюк просив громадян повідомляти про факти примусу під час голосування чи інші порушення та оприлюднив лист від фонду «Східна Європа», де вказано, скільки осіб проголосувало по кожному проекту онлайн і офлайн.

Як повідомляв Житомир.info, на прес-конференції з приводу закінчення бюджету участі 23 жовтня мер Житомира сказав, що немає іншого рішення, крім як фактично накласти вето на бюджет участі.

18 жовтня Координаційна рада з питань впровадження бюджету участі три години обговорювала скарги та апеляції і врешті вирішила рекомендувати меру затвердити попередній список переможців голосування без змін: 8 великих та 11 малих проектів, які набрали найбільшу кількість голосів. Третього жовтня студенти фармколеджу масово голосували за 4 проекти бюджету участі, які стосуються мікрорайонів Корбутівки та Мальованки. 4 жовтня під час екстреного засідання Координаційна рада вирішила обнулити голоси, які були подані за проекти бюджету участі №№ 12, 28, 41 та 73. Також були виявлені махінації під час онлайн-голосування за проекти. 9 жовтня на засіданні бюджетної комісії Житомирської міської ради депутати та секретар міськради сперечалися через зняті голоси за проекти Кропивницьких. На виконкомі 17 жовтня 2018 прозвучало, що результати голосування за проекти бюджету участі можуть скасувати, оскільки електронна система дозволяла голосувати немісцевим. Того ж дня автор проектної пропозиції №66 «Реставрація літака. Проект «Крила» Максим Козловець подав апеляційну заяву до Коордради з проханням провести перевірку та усунути порушення під час голосування за проекти бюджету участі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бюджет участі проект Шелестюк  
Матеріали по темі