Місто

​Перевиконання міського бюджету в Житомирі склало 2 млн грн, але цих коштів замало

22 серпня 2019, 11:37

21 серпня на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради розглядали питання про виконання бюджету Житомирської міської ОТГ за перше півріччя 2019 року.

Під час доповіді директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук зазначила, що порівняно з плановими показниками поточного року міський бюджет перевиконано на 2 млн грн.

«За перше півріччя 2019 року до міського бюджету надійшло 1 млрд 615 млн власних доходів, в тому числі 1,5 млрд по загальному фонду і 72 млн грн – спеціального фонду. По основних джерелах надходження фінансування це є податок на доходи фізичних осіб- 65%, єдиний податок – 16% та інші податки. Порівняно з плановими показниками поточного року, міський бюджет перевиконано на 2 млн грн. Це є планові уточнені показники. Вцілому доходи міського бюджету виконано на 40% від планових сум: по загальному фонду – 48,8%, по спеціальному фонду – 31%», - доповіла Діна Прохорчук.

За її словами, перевиконання бюджету дозволило своєчасно забезпечити усі видатки та додатково виділити кошти на фінансування заробітних плат.

«В повному обсязі виконано видатки міського бюджету по загальному фонду – це 49%, по спеціальному фонду – майже 40% від річних показників. Отож впродовж півріччя повністю профінансована заробітна плата, повністю забезпечена виплата всіх зобов’язань. Хочу звернуть увагу, що держава вкотре підвищила зобов’язання всіх місцевих бюджетів. З 1 вересня підвищуються посадові оклади педагогічних працівників, разом з тим міською радою уже з 1 липня був спрямований ресурс у 8 млн грн на заробітну плату працівникам дитячих садочків, тож міський бюджет в повному обсязі забезпечений ресурсом для проведення цих виплат. І довідково скажу, що загальна сума спрямованих додатково з місцевого бюджету коштів на виконання фактично державних повноважень на заробітну плату педагогічним працівникам, працівникам медзакладів становить 54 млн грн. Тобто крім 8, ще 54 млн грн. Таким чином, загальна сума у 62 млн грн спрямована в нас з міського бюджету додатково на заробітну плату. На сьогодні все забезпечується своєчасно. Заборгованість у нас відсутня», - зазначила Діна Прохорчук.

Мер Житомира Сергій Сухомлин прокоментував інформацію про перевиконання міського бюджету на 2 млн грн.

«Хочу сказати, що з однієї сторони ніби бюджет виконується, є перевиконання невелике. Це все добре, але ми розуміємо, що держава приймає рішення на рівні Кабінету міністрів, збільшує заробітну плату, так, її треба збільшувати, і по бюджетному кодексу, держава повинна давати компенсатори. Якщо вона приймає рішення збільшувати, то потрібно надавати цей ресурс органам місцевого самоуправління. Цього не відбувається – це перший момент. Другий момент, і на сесії в травні, і на рівні Асоціації міст ми піднімали питання про ринок електроенергії, який вступає в дію з 1 липня – він приведе до того, що вартість електроенергії зросте на 20-30%. Я це кажу публічно. Що ми зараз бачимо: додатково тільки водоканалу на електроенергію на місяць треба більше 1 млн грн, не кажучи вже про ТТУ, яке дуже багато енергії закуповує, теплокомуенерго, «Міськсвітло» і інші комунальні підприємства. Нам треба приймати рішення про дофінансування цих підприємств у даній ситуації, бо можемо залишитись і без води, і без електротранспорту. І суми там набагато більші, ніж наше перевиконання бюджету за перше півріччя. Тому ситуація досить складна, але бюджет виконано, дякую», - відмітив Сергій Сухомлин.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2019 року Діна Прохорчук розповіла, що Житомир достроково погасив кредит за 17 придбаних автобусів і зекономив на відсотках 1,1 млн грн бюджетних коштів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бюджет Прохорчук звіт виконком  
Матеріали по темі