Місто

У Житомирі громадськість вкотре не підтримала проєкт про подорожчання проїзду в транспорті

18 жовтня 2019, 12:34

Ввечері 17 жовтня у Житомирі відбулися треті громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті та умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів. Цього разу обговорення проходили за новими правилами: аби мати право голосу, містянам потрібно було пред'явити документ, що підтверджує місце проживання.

Розпочали слухання з виступу начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради, який повторно представив транспортні проєкти рішень виконавчого комітету та розповів про причини проведення повторних слухань.

«Громадські слухання відбулися за ініціативи Левицького Руслана Віталійовича. За результатами минулих громадських слухань, було прийнято ряд рішень, однак після цього до міської ради надійшло звернення від ініціатора Руслана Віталійовича щодо ряду порушень процедур стосовно ведення та організації минулих громадських слухань. Тому сьогодні слухання ми розпочали з процедурних моментів: реєстрації, видачі мандатів тим, хто підтвердив місце реєстрації», – зауважив начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний.


Висловити свою думку на слухання прийшло 34 людини, однак чотири з них не мали документів, відповідно – і право голосу.

Активісти, які виступали під час обговорень, нарікали на низьку якість перевезень. Зокрема, говорили про старий транспорт, хамовитих водіїв та антисанітарні умови в салонах.

«Я знаю, що тут є деякі перевізники та водії, тому передайте один одному: майте повагу до громадян, яких ви перевозите, ви такі самі, майте повагу до пільговиків. І дотримуйтесь санітарних норм: ну це жах, буває заходиш в маршрутку, особливо 8-ма маршрутка... Ну, люди, помийте хоча б раз в тиждень салон і, будь ласка, зернята не плюйте, не куріть. І шансон, я вас благаю, якщо ви хочете його слухати, то слухайте вдома, адже у нас війна», – зауважує громадська активістка Олена Станішевська.

«Не розумію, для чого ви хочете підняти ціну на проїзд, якщо ви не розумієте, для чого ви її піднімаєте. Якщо, наприклад, у Чернігові, я там проживав, скажу чесно… Хтось їздив в Чернігів хоча б колись, в цьому році? Якщо хочете, поїдьте туди і подивіться, як там налагоджена транспортна структура. Перед тим, як там підняли ціну на транспорт, вони зробили усі дороги. По-друге, вони взяли і відремонтували транспорт», – говорить громадський активіст Богдан Дорохов.

Після виступів, присутні взялися голосувати за перше питання – «Затвердження умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів». Його майже одноголосно не підтримали.

Далі на голосування поставили питання «Про встановлення вартості проїзду». Тут думки громадськості розділилися: 10 – за, 15 – проти і 1 утримався.

Не дочекавшись розгляду третього питання «Про встановлення видів та вартості проїзних квитків», більшість залишила сесійну залу. Останнє питання також не було підтримане.

Нагадаємо, 6 серпня 2019 року в Житомирі відбулися анонсовані громадські слухання, на яких представники міської ради та громади обговорювали підвищення вартості проїзду на міських автобусних маршрутах та в електротранспорті. Після двох годин «вільного мікрофону» присутні все ж вирішили звернутись до виконавчого комітету з листом, в якому громада висловить свої зауваження та пропозиції й вимагатиме не підвищувати проїзд на засіданні, яке заплановане на 7 серпня.

Через місяць, 4 вересня, у Житомирі відбулися другі громадські слухання, на яких представники міської ради та громади обговорювали умови конкурсу з перевезення пасажирів, вартість проїзду та встановлення видів і вартості проїзних квитків у міському громадському транспорті. Висловити свою думку з приводу «транспортних» питань до сесійної зали прийшло кілька десятків людей, серед них перевізники. Врешті, люди пішли з зали, тому що у голосуванні щодо спірних питань брали участь перевізники.

Як повідомляв Житомир.info, відповідно до проєкту рішення виконкому міської ради від 14 червня 2019 року, вартість проїзду в громадському транспорті Житомира планують підвищити: у трамваях і тролейбусах проїзд коштуватиме 5 грн, у маршрутках – 7 грн, але при безготівковому розрахунку діятимуть знижки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: громадські слухання громадські обговорення слухання маршрутка проїзд перевізник транспорт  
Матеріали по темі