Місто

Після підвищення вартості проїзду відсоток житомирян, які розраховуються безготівково, значно збільшився

11 лютого 2020, 17:04

З 10 січня у житомирян з’явилась можливість оплатити проїзд безготівково не лише у комунальному, а й приватному транспорті міста. Водночас це дає змогу зекономити одну гривню на кожній поїздці.

Скільки житомирян наразі розраховуються електронними грошима та чи розв'язали усі технічні проблеми системи, на які раніше нарікали пасажири - цікавимось у заступника міського голови Олександра Шевчука.

«Дуже позитивну динаміку ми спостерігаємо останні півтора тижня і по продажах транспортної картки і по її поповненню. Найбільша динаміка по використанню безлімітними проїзними квитками на транспортній карті: учнівський, студентський і пакет безлімітний для електротранспорту. 13% - 16% від загальної кількості пасажирів користується безготівковою формою оплати. На приватному трошки більше, а на електротранспорті менше», – розповідає Олександр Шевчук.

До підняття вартості приїзду безготівково розрахувались 1,5% - 2% містян, проте це було можливо лише в електротранспорті.


Також заступник міського голови каже: при впровадженні системи, виникало чимало технічних проблем, однак на сьогодні вони вирішені, а кількість скарг на роботу валідаторів, значно зменшилась.

«Зараз тільки поодинокі випадки, гаряча лінія приймає максимум вже один чи два дзвінки в день, в процесі все налагодилось. Технічна підтримка «Житомир транспорт» працює з приватним перевізником практично щоденно і щотижнево. Перевізники надають звіти, які були проблеми за тиждень, вихідні дні», – говорить Олександр Шевчук.

Як зручніше розраховуватися в транспорті - готівкою чи карткою – цікавимось у житомирян.

«Готівкою розраховуюсь, адже інколи не працюють нові наші впровадження. Спробуйте зранку впхнутися в 58-му маршрутку або навіть в 5-ку. Коли заходиш через задні двері, аби стати на одну ногу і впихнутись, щоб встигнути на роботу. Чесно кажучи, кілька разів спробувала розрахуватися безготівково, тепер тільки готівкою. По-перше, передавати свою карту наперед і не знати, чи там один раз нею розрахуються чи може і декілька», – ділиться Віта.

«Якщо маршрутка не забита, то безготівково, а якщо забита, то готівкою. Розраховуюсь банківською карткою», – говорить Юрій.

«Готівковою, бо так зручніше. Не пробувала платити безготівково. Так було звично, завжди розплачувалась готівкою, тому так і далі розплачуюсь», – коментує Віта.

«Все нормально, оплачуємо безготівково і дуже подобається, і молодь, і люди мого покоління. Оплачую карткою з чіпом. Спочатку було незрозуміло, але зараз все налагодилось. Мені здається, що все нормально і водії лояльно до цього відносяться», – говорить Ірина.

«Не пробували безготівково. Я знаю, що це дешевше, але безготівково незвично. Також банківська карта без чіпа», – відповідає Максим.

«Безготівково, якщо ти заходиш в повну маршрутку, то нереально дотягнутися до того валідатора і проплатити. Я не пробувала, не було можливості, завжди їжджу за готівку і немає такої картки, щоб я могла його оплатити», – розповідає Тетяна.

Нагадаємо, 5 лютого виконком розширив перелік категорій, які отримають право на пільговий проїзд у житомирському транспорті.

Як повідомляв Житомир.info, рішення про підвищення тарифів на проїзд виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив 5 грудня 2019 на черговому засіданні. 12 грудня на сайті міської ради оприлюднили рішення міськвиконкому з новими тарифами та двоетапним підвищенням вартості – з 10 січня та з 1 червня 2020 року. З відгуками житомирян у перший день подорожчання проїзду можна ознайомитися у відеосюжеті. Мер Житомира Сергій Сухомлин визнав, що інформаційна кампанія та роз’яснювальна робота щодо впровадження нових тарифів на проїзд в транспорті була провалена. В управлінні транспорту міської ради обіцяли до 24 січня налагодити роботу валідаторів в електротранспорті, в яких після введення нових тарифів почалися технічні збої.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт готівка проїзд вартість шевчук  
Матеріали по темі