Місто

Примусову вентиляцію у проваллі в центрі Житомира встановили, а обіцяної експозиції поки немає

15 червня 2020, 18:28

Приблизно пів року тому в провалля, що знаходиться на Великій Бердичівській в Житомирі, вмонтували примусову вентиляцію. Це мало б розв'язати проблему високої вологості всередині й надати можливість розмістити обіцяну експозицію з музею «Ремісничий двір». Проте останнього досі не відбулося. Конденсат сьогодні зник, проте скрізь подряпане та засмічене скло майже нічого не видно.

Отримати коментар від начальника управління капітального будівництва про подальшу долю цієї туристичної локації журналістам Житомир.info не вдалося.


Як повідомив радник міського голови Олександр Черняхович, через кілька тижнів у провалі мають виміряти рівень вологи і після цього вирішуватимуть, як діяти далі.

«Закінчуються перемовини з людиною, яка хоче надати нам експонати. До кінця ще не вибрано перелік експонатів, які можуть там бути, тому що вони ще не готові. Поставили вентиляцію, стало краще однозначно, але чи так, як потрібно вона працює, я вам також не можу сказати. Десь я думаю через два тижні ми зробимо там замірі і побачимо ситуацію по вологості», - розповідає радник міського голови Олександр Черняхович.

Він також припускає: якщо ж рівень вологості всередині не зменшиться, у провалля можуть поставити лише деякі експонати.

Коли у проваллі з'явиться експозиція не береться прогнозувати й власник «Ремісничого двору» Федір Євтушенко. Зазначив лише одне: плани є, але немає де їх втілити.

Нагадаємо, 7 травня 2019 року головний архітектор міста та начальник УКБ Житомирської міськради прокоментували кінцевий вигляд провалля на Великій Бердичівській. В червні цього ж року начальник управління капітального будівництва обіцяв вирішити питання з вентиляцією: він розповідав, що вентиляція у проваллі не передбачалася, бо «ніхто не міг подумати, що може бути таке випаровування вологи з землі». УКБ звернулося з листом на організацію, яка виготовляла проєкт, з проханням внести зміни і зробити вентиляцію. Після того, як у проваллі провели вентиляцію, в УКБ прийшли до висновку, що провітрювання має бути примусовим.

Як повідомляв Житомир.info, 6 жовтня 2016 року на Великій Бердичівській під час реконструкції тротуарів під землю провалився екскаватор, де виявили підземелля. Історики почали його вивчати, а краєзнавець Мокрицький розповів, що підземелля є «технічним підпіллям» триповерхового будинку ХІХ століття. Підземелля збиралися «законсервувати» для подальшого вивчення та облаштувати на території підземних знахідок оглядові майданчики. У березні 2017 депутати вирішили не проводити археологічні дослідження підземелля та виділили кошти на проєкт накриття.

Робочий проєкт скляного накриття розробила житомирська фірма «Архітектура плюс Дизайн». 27 вересня 2018 року під час сесії міської ради депутати виділили 187 тис. 679 грн на благоустрій території проведення археологічних досліджень на вул. Велика Бердичівська, 3. 1 листопада 2018 року підрядник розпочав роботу по накриттю провалля. У лютому 2019 року власник музею «Ремісничий двір» Федір Євтушенко розповів, що планує розмістити у проваллі на Великій Бердичівській посуд, тару і скриню зі старовинними речами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: провалля Черняхович УКБ Велика Бердичівська  
Матеріали по темі