Місто

​Чому в Житомирі так і не розпочалось будівництво сміттєпереробного заводу

16 June 2020, 11:32

Будівництво виробничих приміщень сміттєпереробного заводу тут, за адресою проїзд Складський, мало розпочатись ще наприкінці лютого або ж на початку березня. Втім, наразі тут все ще пустир, а будівельної техніки не видно. Роботи із зведення сміттєпереробного заводу не розпочались через складну процедуру отримання усіх дозвільних документів, а також через те, що Державна архітектурно-будівельна інспекція перебуває в стані реорганізації. Так, затримку пояснює житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Вчора у мене була зустріч із головою комітету Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і ми обговорювали це дуже важливе для Житомира питання. Компанія «Tehnix» в понеділок подала всі документи на отримання дозволу на початок будівництва. Як тільки буде надано дозвіл, вони одразу готові почати там будівництво. Наразі ми чекаємо дозвіл від ДАБІ на початок будівництва. Втім, зараз по процедурі документи приймаються тільки «Новою поштою», вони розглядаються 30 днів і лише після цього надають відповідь. І кожна сторінка цієї великої папки документів може бути для того, щоб відмовити. Тому і вчорашня зустріч нам була важлива, щоб у Києві дійсно зрозуміли наскільки цей проєкт важливий для міста Житомира, та й загалом для України. Нам обіцяли допомогти проконтролювати і я вдячний Андрію Андрійовичу Клочко за допомогу місту Житомиру», - каже мер Житомира Сергій Сухомлин.


До озвучування термінів початку робіт в муніципалітеті ставляться обережно, а міський голова каже: для початку хорватській фірмі «Tehnix», яка будуватиме сміттєпереробний завод у Житомирі, потрібно узгодити всі процедурні моменти.

«Ми отримаємо дозвіл і потім зробимо окрему пресконференцію на якій вже сама компанія покаже плани по будівництву і його графік. Вони й самі зацікавлені в тому, щоб зробити це якомога скоріше, бо обладнання вже готове, стоїть і його потрібно забирати, кошти за нього вже сплачені. Вони самі зацікавлені в якомога найшвидшому старту роботи», - розповідає мер Житомир.

Нагадаємо, у Житомирі на початку березня 2020 року мало розпочатись будівництво сміттєпереробного заводу.

21 серпня 2019 у програмі «Діалоги» на Житомир.info Сергій Сухомлин пояснив механізм роботи сміттєпереробного заводу, описавши шлях сміття від контейнерів до кінцевого продукту переробки. Наприкінці жовтня 2019 року інспекції з благоустрою Житомира доручили розчистити земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу.

У листопаді 2019 мер Житомира Сергій Сухомлин у програмі «Тема дня» на Житомир.info розповів, що хорватська фірма «Tehnix», яка має будувати сміттєпереробний завод у Житомирі, не розпочинала роботи взимку, бо це дорого.

7 лютого 2020 року у соцмережі Сергій Сухомлин повідомив, що хорватська компанія «Tehnix» вже завершує виготовлення обладнання для проєкту сміттєпереробного заводу в Житомирі, будівництво виробничих цехів якого розпочнуть в березні.

Як повідомляв Житомир.info, переробкою сміття у Житомирі планує займатися хорватська компанія «Технікс». На сесії міськради в липні 2018 представник компанії розповів про 100-відсоткову переробку сміття та назвав орієнтовну вартість заводу – 10 млн євро, а київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира (провулок Складський, 20). 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.

Після сесії 17 травня 2018 року мер Сергій Сухомлин розповідав, що є три пропозиції від інвесторів на будівництво сміттєпереробного заводу по пров. Складський, 20 та розповідав про умови співпраці: усім потенційним інвесторам виставляють умову щодо банківської гарантії на 1-1,5 млн євро на термін здачі заводу в експлуатацію.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод мер Сухомлин  
Матеріали по темі