Місто

​Родини загиблих та воїни АТО хочуть, аби пам’ятник в центрі Житомира мав назву «Захисникам України у війні з російським агресором»

9 вересня 2020, 10:57

У Житомирі збираються внести зміни до назви пам’ятника воїнам АТО, який планують побудувати в сквері на початку вулиці Перемоги. Посилаючись на протокол обговорення назви пам’ятника з родинами загиблих та учасниками бойових дій, виконком збирається розглянути рішення про заміну формулювання «збройний конфлікт на Сході» на «війну з російським агресором».

Відповідний проєкт рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради «Про зміну назви пам'ятного знаку/композиції» оприлюднили 8 вересня на сайті мерії.

«Розглянувши протокол обговорення ініційованого воїнами АТО/ООС, родинами загиблих питання щодо зміни назви пам'ятного знаку/композиції на честь воїнів-захисників Вітчизни на Сході України від 07.08.2020, доручення, даного на засіданні виконавчого комітету міської ради (протокол № 67 від 03.09.2020), відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив змінити назву пам'ятного знаку/композиції «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни у збройному конфлікті на Сході України», виклавши назву в такій редакції: «Захисникам України у війні з російським агресором», - йдеться в опублікованому проєкті рішення виконкому.

Скріншот проєкту рішення виконкому

Нагадаємо, 31 серпня 2020 у Житомирі оголосили тендер на спорудження пам’ятника АТОвцям у сквері на вулиці Перемоги. Вартість встановлення композиції з благоустроєм території становить близько 6 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, 17 грудня 2019 затвердили результати конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на сході України». Перемогу отримав ескіз Дарини Євпак «Шлях до перемоги» з фігурами воїна, медсестри, волонтера та добровольця.

На початку липня 2020 директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський розповів Житомир.info, що з міського бюджету нарешті виділили кошти на ПКД пам’ятника загиблим АТОвцям, який мають встановити у центрі Житомира.

Ескіз пам’ятника, на який потрібно близько 6,5 млн грн, мер Житомира Сергій Сухомлин презентував ветеранами АТО/ООС та родинами загиблих військовослужбовців 5 серпня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам'ятник АТО назва збройний конфлікт війна  
Матеріали по темі