Влада

Шмигаль розповів журналістам про нараду на заводі, а голова Житомирської ОДА – про затримку виплат на житло погорільцям

15 вересня 2020, 14:43

Під час наради на «Коростенському заводі МДФ» прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів нараду з представниками лісової та деревообробної галузей.

Про це він розповів журналістам на брифінгу.

«Ми сьогодні провели нараду з керівниками, засновниками підприємств деревообробної галузі, меблевої промисловості, обговорили проблемні питання лісової галузі, тому що виробництво є, є потреба в сировині, є величезний попит на європейському ринку, експортери, переважно. І це дуже важливо для України: це робочі місця, це податки, це надходження валютної виручки, це створення соціальної інфраструктури, тому що більшість подібних підприємств виконують ще й соціальну роль, коли будують басейни, беруть шефство над певними соціальними об’єктами. Сьогодні ми не лише обговорювали важливі щоденні питання, але також дякували виробникам, які в період кризи втримали підприємства, створюють і в подальшому робочі місця. Сьогодні по Житомирщини загалом ця галузь зростає – плюс 2%», - сказав Денис Шмигаль.

«Ми майже дві години проводили нараду, керівники Державного лісагентства України і Житомирської області, керівники комунальних лісгоспів виступали: розповіли про свою проблематику, як вони працюють, де є проблеми. Як ви бачити, з реалізацією проблем немає, підприємства чекають цю продукцію. Є інші проблеми: в нашій лісовій галузі є багато спадкових проблем, з якими Україна живе ще від часів Радянського Союзу, й, власне, про це ми говорили. Потрібна системна реформа, потрібне правильне управління, говорили про співпрацю зі Світовим банком, щоб взяти найкращі практики зі світу й запровадити під час цього реформування в Україні. Я традиційно записую всі пропозиції, які були, списав 6 чи 7 листочків, і ми над ними будемо працювати далі вже в Кабміні», - сказав прем’єр-міністр.

Шмигаль повідомив, що цього дня ще планує відвідати школу-інтернат для дітей з інвалідністю, не уточнивши яку саме.

Прем’єр-міністр також відповів на запитання журналістів, зокрема – щодо будівництва житла для постраждалих від лісових пожеж на півночі Житомирської області.

«Гроші Урядом виділені, зараз обласною державною адміністрацією готуються відповідні розпорядження на виділення коштів цим родинам. Тобто, ми доволі швидко реагуємо і в першу чергу приділяємо увагу, щоб якнайшвидше виділити кошти постраждалим родинам. Другий пріоритет – виділення коштів на ліквідацію наслідків пожеж, або повеней», - наголосив керівник Уряду та передав слово голові ОДА Віталію Бунечку для більш детальної відповіді про виділення коштів.

«Спочатку родини захотіли будиночки й 28 липня всі, хто мав отримати такі модульні будиночки, написали заяви і попросили виділити по 300 тисяч гривень. Зараз Урядом готуються зміни до розпорядження, тому що кошти по 1 млн 200 тис. грн були виділені родинам на будиночки, але люди захотіли отримати гроші. Документи вже знаходяться в Міністерстві економіки, будуть внесені зміни в розпорядження Уряду і кошти будуть виділені безпосередньо людям. В наступну середу (23 вересня) вже будуть внесені зміни у відповідне розпорядження», - пояснив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, вранці 15 вересня візит прем’єр-міністра до Житомирської області почався з огляду заводу МДФ, після чого він провів нараду на підприємстві. Акредитованих місцевих журналістів на ці заходи не пустили, але після майже двогодинного очікування дозволили оглянути підготовлені до приїзду Шмигаля презентаційні стенди модульного інфекційного відділення на 512 місць.

Фоторепортаж візиту Дениса Шмигаля дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, на території Житомирської області 16 квітня 2020 року виникла лісова пожежа, яка розповсюдилася на території 8 лісових господарств. Загальна площа пожежі становила близько 30 тис. га й станом на ранок 23 квітня в Овруцькому районі лісові пожежі були локалізовані, але повністю ще не ліквідовані. Вранці 24 квітня пожежники продовжували тушити окремі осередки локалізованих лісових пожеж в Овруцькому та Олевському районах.

22 квітня Кабінет міністрів виділив 25 млн грн на ліквідацію наслідків пожеж у Житомирській області. 6 травня Уряд виділив 11,2 млн грн для придбання житла сім’ям, будинки яких були зруйновані пожежею в Житомирській області. 22 травня голова облдержадміністрації Віталій Бунечко своїм розпорядженням визначив розпорядником бюджетних коштів, виділених Кабміном з резервного фонду державного бюджету, Колесниківську сільську раду Овруцького району. До 20 грудня 2020 року сільрада мала подати ОДА звіт про використання коштів. Але 14 липня Бунечко скасував це розпорядження й делегував Овруцькій РДА «виконання функцій щодо придбання житла мешканцям, які потребують відселення з житлових будинків, зруйнованих внаслідок надзвичайної ситуації». 22 липня Кабінет міністрів збільшив суму коштів для придбання житла на 2,2 млн грн: з резервного фонду держбюджету на придбання житла погорільцям виділили 13 млн 373 тис. 655 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Шмигаль Коростень візит завод МДФ Бунечко  
Матеріали по темі