Місто

​Депутати Житомирської міськради провели виїзне засідання гуманітарної комісії в гуманітарній гімназії №23

4 березня 2021, 13:22

Пошарпані стіни і будівельне сміття - такий вигляд нині має старий корпус житомирської міської гуманітарної гімназії №23. У 2019 році тут обвалилась одна із балок. Після цього конструкції між першим та другим поверхом укріплювали, але згодом з’ясувалось, що будівля в цілому потребує реконструкції. Третього березня у приміщенні гімназії пройшло виїзне засідання депутатської комісії з соціально-гуманітарних питань.

«Ми, як депутатський корпус, зробили все, що від нас залежить, стосовно 23-ї гімназії. Ми включили до цільової програми будівництво і реконструкцію нерухомого майна: все, що стосується цієї школи, капітальний ремонт даху, голосували за виділення грошей на новий навчальний корпус, реконструкцію старого корпусу, ремонт їдальні, харчоблоку і вхідної групи. Сьогодні ми прийшли і подивились, що пройшов майже квартал, ми почули, що проєкт робиться в повільній формі, ПКД сьогодні проходить експертизу, але ми просто вимагаємо, щоб всі виконавці і всі будівельники зрозуміли відповідальність, яка сьогодні на них. Щоб вони включились. І найголовніша наша ціль - 1 вересня діти мають піти в школу», - переконана депутатка Житомирської міської ради, голова постійної комісії з соціально-гуманітарних питань Людмила Зубко.

За словами директора гімназії Ігоря Баранова, він брав участь у консультаціях під час розробки проєкту реконструкції і зараз сам проєкт проходить експертизу.

«Восени закінчені роботи по заміні балок між 1 та 2 поверхом. І почались роботи по проєктній документації по повній реконструкції. В кінці грудня ми зв’язувались з НДІ «Проектреконструкція». На початок січня, коли вони вже виграли тендер на проєкт, ми зустрічались і я показував своє бачення ремонту в старому корпусі. Всередині січня я його погодив, мені надали креслення. З того моменту, як я розумію, креслення передані на експертизу, після експертизи буде тендер на роботи, ну, а далі, якщо є гроші, то й самі роботи будуть проводитись. Тут багато що залежить, крім самих грошей, і від самої процедури. Якщо не буде оскаржень, то процедура буде тривати місяць і далі почнуться самі роботи. Якщо будуть оскарження, то це може затягнутись надовго. Це залежить від самої процедури. А далі вже роботи. В тому році проходили роботи по заміні балок. В травні вони почали і в листопаді закінчили. Тобто, відносно недовго тривали такі роботи. Я думаю, навіть якщо процедури пройдуть швидко, то все ж навіть спеціалісти не взялись прогнозувати на 1 вересня. Це набагато більш ґрунтовні роботи», - каже директор гімназії Ігор Баранов.


Голова депутатської комісії з гуманітарних питань переконана: досягти того, щоб роботи були якісно і вчасно можна тільки завдяки контролю над проведенням реконструкції. Але проблеми, є не лише в гімназії, але й в інших школах міста.

«Має бути дуже чіткий контроль. І я не можу сказати, що тільки за 23-ю гімназією, але й дуже великі проблеми має 10 школа, 7 школа. Там ґрунтові води, грибок. Всі ми сьогодні хворіємо на COVID, страждають легені і діти цим дихають. Безпека дітей - найголовніше. Парки і сквери можуть почекати. Але ми маємо зробити всі безпечні умови, щоб організувати повноцінний навчальний процес. Діти мають бути конкурентоспроможними. І ми маємо зробити для цього все», - вважає Людмила Зубко.

Нагадаємо, 11 листопада 2019 року у Житомирі в приватного університету «Україна» забирали орендоване приміщення на Великій Бердичівській, 52, яке знову потрібне школі. 19 грудня 2019 року у Житомирській міській раді відповіли на петицію щодо приміщення, з якого виселяють приватний університет «Україна»: воно необхідне для тимчасової організації освітнього процесу Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М.Й.Очерета.

Проте деякі батьки учнів житомирської гімназії №23 виступали проти «переселення» дітей в корпус школи №33, влада ж переконувала, що це єдиний варіант.

28 серпня 2020 року департамент освіти та дирекція житомирської гімназії №23 показали приміщення, куди переїдуть молодші класи.

Як повідомляв Житомир.info, 24 січня 2019 року в Житомирській міській гуманітарній гімназії №23 імені М.Очерета в одному з класів обвалилася стеля. 7 лютого мер створив робочу групу, яка підтримала пропозицію будівництва нового корпусу для гімназії № 23. 30 липня того ж року мер Сергій Сухомлин висловлював сподівання, що роботи по будівництву нового корпусу гімназії №23 почнуться в другій половині вересня. 17 вересня на сесії міської ради депутати затвердили суму, необхідну на будівництво нового навчального корпусу гімназії №23 (в т.ч. виготовлення ПКД) – 103 млн 323 тис. 412 грн.

7 лютого 2020 року на сесії міської ради вирішили почати реконструкцію старого корпусу гуманітарної гімназії №23 – виділили 100 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації та визначили орієнтовний обсяг фінансування капітального ремонту перекриття будівлі старого корпусу міської гуманітарної гімназії №23 ім.М.Й.Очерета на вул. Лятошинського, 14 в сумі 1 млн 684 тис. грн. Для початку ремонту перекриття будівлі старого корпусу гімназії №23 збиралися виділити 1,5 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гімназія №23 гуманітарна гімназія Баранов реконструкція ремонт депутатська комісія Зубко  
Матеріали по темі