Події

Рідні вбитого житомирського підприємця Жадька занепокоєнні постійним перенесенням засідань

5 квітня 2021, 16:45

5 квітня відбулося чергове засідання Богунського райсуду міста Житомира, який повторно розглядає справу про жорстоке вбивство житомирського підприємця Олександра Жадька, що сталось у 2014 році в селі Зарічани.

Через пандемію до зали судових засідань журналістів не допустили, але після завершення засідання ми поспілкувалися з родичем вбитого.

Майже сім років суд розглядає дану справу, сьогодні відбувався повторний допит свідків. За словами брата вбитого, покази дружини обвинуваченого Володимира Довгалюка з часом змінилися.

«Сьогодні відбулося чергове судове засідання. З 13 планових 10 було перенесено зі сторони обвинувачувального Довгалюка, тобто затягується час. Людина відчуває, що буде нести відповідальність і все робить, щоб затягнути час, щоб більше часу бути на свободі. Він несе небезпеку для суспільства. Сьогодні відбулося судове засідання, допитували свідків. В першу чергу, допитували його дружину Олену Довгалюк, яка десь на 90 % змінила свої попередні покази, які вона давала на досудовому слідстві. Більше відповідей, крім: не пам'ятаю, не знаю, можливо - ми сьогодні від неї не почули. Це говорить про те, що вона дійсно під час судового розгляду змінює покази. На уточнюючі питання: «У чому був одягнений ваш чоловік, коли було здійснено вбивство?», «Чому він викинув кофту, яку він ніби-то замастив в мастила?», на все була відповідь - не пам'ятаю, не знаю. Тобто з її боку, як свідка, немає бажання встановити правду і встановити справедливість. Також допитували сьогодні двох свідків - це подружжя Зіневич, які бачили, як саме Довгалюк виходив з подвір'я мого брата 11.07.2014 року, в той самий час, коли експертизи встановили, що він був жорстоко вбитий, 11 ножовими пораненнями на тілі мого брата», - розповів брат вбитого Юрій Жадько.


Наступне судове засідання по цій справі заплановане на 9 квітня. Брат вбитого занепокоїв тим, що через постійні перенесення засідань, свідки не прийдуть до суду.

«Це мають бути брати Зілінські, які так само впізнали Довгалюка, вони в принципі його добре знають, працювали разом. Вони впізнали його на відео, де він слідкує за моїм братом. Саме він був одягнений у ті речі: кофту, джинси, з пакетом, його стрижку, тілобудову, обличчя - вони його впізнали. На досудовому слідстві й у суді першої інстанції в Житомирському районному суді вони сказали, що це Довгалюк. Але вже двічі їх викликав прокурор і вони не з'являються через якісь причини, які мені не відомі, але я можливо здогадуюсь. Через те, що 9 судових засідань ми перенесли, можливо це вплинуло і на свідків, які не можуть з'явитися в залу судового засідання та підтвердити свої попередні покази», - говорить Юрій Жадько.

Рідні вбитого запевнили, що справу доведуть до кінця. Сподіваються, що вбивця отримає довічний термін.

«Тільки надія, що справедливість восторжествує і дійсно дадуть по заслугах даній особі - це має бути пожиттєвий термін ув'язнення», - сказав брат вбитого Юрій Жадько.

Нагадаємо, у 2014 році Олександра Жадька було жорстоко вбито в селі Зарічани Житомирського району: тіло 43-річного чоловіка знайшли з десятком ножових поранень. Довгий час обвинувачений Довгалюк знаходився на волі: суддя Корольовського районного суду Олена Рожкова відпустила його під заставу у 200 тис. грн. У вересні 2015 року відеодокази по справі вбивства Жадька суд відправив на експертизу в державну установу.

Наприкінці 2015 року на черговому розгляді справи допитали експертів, які досліджували записи з камер відеоспостереження, на яких зафіксовано вбивцю. У лютому 2016 року Житомирський районний суд призначив третю експертизу відеодоказів у справі вбивства Олександра Жадька. 20 січня 2017 року судовий експерт підтвердив, що на відеоматеріалах справи зображений обвинувачений.

У листопаді 2017 року прокурор просив 15 років тюрми і відшкодування моральної шкоди. 15 листопада 2017 року суд виправдав Володимира Довгалюка, однак прокуратура не погодилася з таким вироком. Після цього суддя Грубіян вперше в історії Житомирського райсуду зібрав прес-конференцію.

Житомир.info,

Як повідомляв Житомир.info, 23 квітня 2019 року суд розпочав повторний розгляд справи про вбивство житомирянина Олександра Жадька. 11 вересня 2019 року відбулося чергове засідання Богунського райсуду, судді склали перелік доказів, які планують знову досліджувати.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Жадько суд апеляція  
Матеріали по темі