Місто

Житомиряни, які втратили житло внаслідок бомбардувань, зможуть отримати допомогу без договору оренди та одним платежем

10 June 2022, 12:23

Житомирянам, чий будинок чи квартира зруйновані внаслідок російських бомбардувань або непридатні для життя, зможуть виплачувати матеріальну допомогу без договору оренди житла та одним платежем. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 10 червня, під час засідання виконавчого комітету.

«Оскільки в окремих випадках досить складно винайняти житло, й особливі обставини родини можуть це ще додатково ускладнювати, є люди, які воюють і не можуть наразі це зробити, чи у зв’язку зі станом здоров’я та іншими причинами, які є особливими, займатися оформленням договорів оренди. Тому без наявності договорів оренди, за бажанням, за письмовим зверненням заявника, на підставі рішення виконавчого комітету така проплата може здійснюватися одним платежем до кінця року. Тобто без щомісячної розбивки, ми платимо одразу з місяця звернення. Наприклад, якщо це червень, ми множимо на 7-8 місяців, і людина одразу отримує одним платежем цю суму, бо ми розуміємо, що до кінця року вони навряд зможуть повернутися у свої зруйновані приміщення», – пояснює директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.


За словами Вікторії Краснопір, за травень виплати за оренду житла отримали вже 48 родин.

«Ми виплачуємо вже з травня тим людям, які звернулися і подали договори оренди. Наразі таких людей 48, і більше ніж 200 тис. грн – це сума за місячну травневу оренду», – каже Вікторія Краснопір.

Щоб отримати цю компенсацію, потрібно звернутися до ЦНАПу або «Прозоро офісу» та подати заяву, каже Вікторія Краснопір.

«Для того, щоб оформити заявку, житомиряни звертаються на вул. Михайлівську, 4 в наш ЦНАП або «Прозорий офіс» за адресою площа Польова, 8, в кабінет №106. Люди будуть звертатися, ми всім допоможемо», – говорить Вікторія Краснопір.

Нагадаємо, 6 травня 2022 року на позачерговому засіданні виконкому ухвалили рішення про внесення змін та доповнень до рішення від 21.03.2022 № 204 «Про затвердження Положення про надання адресних соціальних матеріальних допомог громадянам-мешканцям Житомирської міської територіальної громади», унормувавши видачу коштів на оплату оренди житла для осіб, які повністю втратили житло внаслідок російських бомбардувань.

Як повідомляв Житомир.info, у вечірньому зверненні 28 квітня мер Житомира розповідав, що з 2 травня почнуть збирати групами людей і роз’яснювати, як буде проходити відновленні їх житла, виплата компенсації чи надання допомоги у будівельних роботах і матеріалах, а всім тим, хто втратив житло, з міського бюджету даємо компенсацію на оренду житла допоки не буде відновлене їх помешкання. До цього, 15 квітня 2022 року, рішенням виконкому Житомирської міської ради була утворена комісія для обстеження зруйнованих і пошкоджених об’єктів, яких задокументовано 180, з них повністю зруйновано 18 і частково пошкоджені – 162. 22 квітня у Житомирі комісія проводила обстеження будівлі гуртожитку на Корбутівці, який був зруйнований внаслідок ворожого авіаудару 8 березня.

У коментарі 3 травня мер інформував, що житомиряни, які втратили житло внаслідок ворожих бомбардувань, отримають з міського бюджету кошти на оренду житла – від 5 до 10 тис. грн.

Фотоогляд наслідків наслідки російських авіаударів по цивільних об’єктах у Житомирі дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком житло обстріл руйнування руйнація оренда компенсація Краснопір  
Матеріали по темі