Місто

Громадська організація звітувала про благодійні заходи, допомогу з-за кордону та зібрані кошти для житомирського ліцею № 25

25 July 2022, 15:50

Задля відновлення ліцею №25, який знищила російська ракета, батьки, вчителі, випускники та просто небайдужі створили громадську організацію, яка працює задля того, аби навчальний заклад продовжував існувати.

Про свою діяльність ГО «Реновація 25 ліцей» прозвітувала 25 липня.

«Перший наш захід – ми організували благодійну акцію «Віват, ліцей 25», де на благодійному ярмарку та аукціоні зібрали трошки грошенят. Символічно вийшло – 25 тис. грн та 100 доларів», – розповідає заступник голови ГО «Реновація 25 ліцей» Олександр Нечаєв.


Головне завдання – це допомогли ліцею у відбудові, тому підтримку шукають і за кордоном. Зокрема ГО посприяла, щоби в Литві та Лондоні організувати благодійний збір коштів. Також навчальний заклад отримає допомогу з Америки. Крім того, члени громадської організації допомогли навчальному закладу отримати грант, за який буде придбано чотири принтери.

«Організували відеоконференцію з приватною школою в США, американські учні зібрали 2 тис. доларів на придбання цифрового піаніно та проєктор для нашого ліцею. Завдяки нашій ГО ліцей виграв грант від «Нафтогаз України» у розмірі 40 тисяч грн. Ми підготували проєкт, фото, відео і зробили матеріал для конкурсної роботи, щоб ліцей міг перемогти у цьому проєкті», – розповідає заступник голови ГО «Реновація 25 ліцей» Олександр Нечаєв.

Побудувати новий навчальний заклад до 1 вересня не вийде, тому учні будуть навчатися в трьох різних приміщеннях. За словами батьків, облаштування класів зараз є одне з головних питань.

«Зараз ми розуміємо, що питання тимчасових приміщень частково вирішені, а фінансування, на жаль, поки не поступає, а ми розуміємо, що 1 вересня не за горами. Тому батьки хвилюються, діти хвилюються. Батьки приходять дивитися приміщення. Батьки та вчителі спільно готуюються до ремонтів. Всі поточні потреби грошові просимо лише в «Реновація 25 ліцей», – говорить голова батьківського комітету Ірина Чаплінська.

Кошти, які збирає громадська організація першочергово будуть направлені на матеріальну базу, яка необхідна для навчання.

«Ми будемо безпосередньо допомагати тим, що будемо намагатися придбати обладнання. Звісно, що тих коштів, які надходять, придбати потрібне обладнання не вистачить. Є оцінка частини обладнання, там понад 10 млн грн потрібно, це навіть не оцінено кабінет хімії, де багато спорядження. Тому якусь частину будемо намагатися придбати за кошти, які зібрали», – каже представник батьківського комітету Іван Рантюк.

Громадська організація планує кожного місяця 25 числа влаштовувати заходи, де будуть збирати кошти на потреби ліцею. Зокрема, 25 серпня хочуть влаштувати благодійний забіг.

Нагадаємо, 2 липня у Житомирі на Михайлівській організували благодійну акцію «Віват, ліцей 25».

А 14 липня на сесії депутати міськради виділили 100 тис. грн на заходи щодо початку відбудови ліцею №25.

Про те, де вчитимуться учні зруйнованого росіянами житомирського ліцею №25 та коли його почнуть відбудовувати, у відеосюжеті від 18 травня 2022 року

Як повідомляв Житомир.info, приблизно о 8 ранку 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпаси жертв і постраждалих немає.

Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.

За фактами обстрілу житомирського ліцею № 25 прокуратура розпочала розслідування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей №25 ліцей школа руйнування руйнація відбудова  
Матеріали по темі