Політика

Фігуранту «бурштинової справи» екснардепу від Житомира Розенблату вполовину зменшили розмір застави

23 December 2022, 16:08

Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання захисника колишнього народного депутата від Житомира Борислава Розенблата, який є фігурантом «бурштинової справи», і зменшив розмір застави.

Відповідна ухвала суду від 5 грудня 2022 року оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень 21 грудня.

«У клопотанні захисник також зазначає, що обвинувачений ОСОБА_13 виконує процесуальні обов`язки та не має наміру переховуватись, а також буде сприяти судовому слідству у з`ясуванні обставин кримінального провадження. У зв`язку з чим захисник ОСОБА_7 просить суд змінити обвинуваченому ОСОБА_13 запобіжний захід шляхом зменшення суми застави у розмірі 4375 розмірів прожиткових мінімумів 7 000 000,00 (сім мільйонів) гривень на заставу у розмірі 630 600,00 (шістсот тридцять тисяч) гривень, що становить 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Крім того, захисник просить повернути заставодавцю ОСОБА_23 заставу у розмірі 6 369 400,00 грн, внесену на підставі ухвали Солом`янського районного суду м. Києва від 18 липня 2017 року», - зазначається в ухвалі.

Втім суд вирішив зменшити заставу лише на половину та відмовив у поверненні частини сплачених коштів заставодавцю.

«На переконання суду, застава у розмірі 1345 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 3 497 000, 00 гривень, з урахуванням майнового стану обвинуваченого та обставин вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень, цілком здатна забезпечити належну процесуальну поведінку останнього та виконання покладених на нього процесуальних обов`язків... Разом з тим, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання в частині повернення заставодавцю решти застави у сумі 3 503 000, 00 грн. Суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог ст. 182 КПК України, застава повертається заставодавцю, проте суду не надано будь-яких документів, які б підтверджували те, що адвокат є представником заставодавця та може діяти в її інтересах», - йдеться в ухвалі.

Нагадаємо, 18 липня 2017 року Солом'янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід народному депутату Бориславу Розенблату у вигляді застави в розмірі 7 млн грн, присудив носити електронний браслет та здати закордонні паспорти. 24 липня стало відомо, що сім’я внесла за нардепа всю суму застави.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 19 червня 2017 року в Інтернеті почала поширюватися інформація про те, що в Києві на хабарі затримали охоронця народного депутата від Житомира Борислава Розенблата, сам нардеп назвав це затримання спланованою провокацією. 6 липня 2017 року у Верховній раді показали оперативне відео, в якому фігурує нардеп від Житомира та «агент Катерина». Детективи НАБУ склали обвинувальний акт, який 20 серпня 2018 року передали прокурорам САП для вручення підозрюваним та подальшого скерування до суду. У Голосіївському районному суді міста Києва на 23 жовтня 2018 року було призначене перше засідання у «бурштиновій справі», де Борислав Розенблат є одним з обвинувачуваних.

28 жовтня 2019 року Верховний суд України задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і направив кримінальне провадження по «бурштиновій справі» до Вищого антикорупційного суду для розгляду. Станом на травень 2021 року Вищий антикорупційний суд здійснив вісімнадцять невдалих спроб провести підготовче засідання у «бурштиновій справі» екснардепів Розенблата-Полякова: з грудня 2019 року розгляд відкладають переважно через неявку обвинувачених та їхніх адвокатів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Розенблат ВАКС застава  
Матеріали по темі