Культура

Звягельська міськрада хоче, аби музей Лесі Українки передали їй на баланс, в облраді вирішили створити робочу групу

20 January 2023, 17:19

У Житомирській обласній раді 17 січня відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань. Члени комісії розглянули 3 питання, зокрема говорили про звернення виконавчого комітету Звягельської міської ради щодо передачі у комунальну власність літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.

«Дискусію на комісії викликало ще одне питання порядку денного: "Про розгляд звернення виконавчого комітету Звягельської міської ради щодо передачі у комунальну власність Звягельської міської ради літературно-меморіального музею Лесі Українки, який перебуває у спільній власності територіальних громад області та знаходиться на балансі комунального закладу "Житомирський обласний краєзнавчий музей" Житомирської обласної ради», – йдеться у повідомленні.

На думку депутатки Житомирської обласної ради, директорки Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірини Дячук, передача в комунальну власність Звягельської міської ради літературно-меморіального музею може мати певні негативні наслідки для самого музею та всіх, хто в ньому працює.

«Музей відразу втратить свою категорію. Зараз він має другу, після передачі відразу матиме четверту. А від категорії залежить і розмір заробітної плати працівників. Окремою проблемою може бути наявність у літературно-меморіальному музеї експонатів, що належать до державної частини Музейного фонду України», – зазначила Ірина Дячук.

Після тривалого обговорення депутати вирішили створити робочу групу, яка детально вивчить це питання. Затим комісія знову повернеться до нього.

Як повідомляв Житомир.info, оновлювати музей Лесі Українки в Новограді-Волинському почали ще в 2020 році, готуючись до 150-річного ювілею поетеси, а на початку січня 2021 року в Житомирській облраді створили робочу групу, аби розібратися в причинах неякісного ремонту музею Лесі Українки за 1,8 млн грн, виділених з обласного бюджету. Група провела виїзне засідання в музеї Лесі Українки в Новограді-Волинському, під час якої вирішили змінити підрядника, який проводитиме реконструкцію приміщення. 20 січня 2021 року департамент регіонального розвитку ОДА оголосив тендер на реконструкцію та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул.Соборності 76/2, в м. Новограді-Волинському Житомирської області, стартова ціна – 10 млн 830 тис. 659 грн. Тендер був запланований на березень, але не відбувся, бо заявку на торги подав лише один учасник: ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» з пропозицією 10 млн 280 тис. 831,06 грн. 8 квітня департамент ОДА все ж провів тендер: було два учасники, переможцем стало ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» з пропозицією 10 млн 226 тис. 654 грн. Також згодом були укладені угоди на проведення технічного нагляду (107 тис. грн) та авторського нагляду за реконструкцією музею Лесі Українки (47 тис. грн).

Під час виступу на пленарному засіданні Верховної ради 19 лютого 2021 року народний депутат Дмитро Костюк критикував голову Житомирської обласної ради Володимира Федоренка, який пропонував відмовитися від 11 млн грн, виділених на реконструкцію музею Лесі Українки. 24 лютого голова облради розповів, що відбувається з ремонтом музею Лесі Українки і чи дійсно там реконструкція. 18 березня Федоренко поставив робочій групі нове завдання – вивчити питання доцільності реконструкції музею в Новограді-Волинському в поточному році. 4 червня на засіданні робочої групи голови облради Володимир Федоренко заявив, що на місці, де проживала зі своєю родиною Леся Українка, має бути найсучасніший за технологіями, але автентичний музейний комплекс, тому в проєкт треба внести корективи.

Водночас народний депутат від Новоград-Волинського округу Дмитро Костюк продовжував допитуватися, чому не проводять реконструкцію музею поетеси: на його запит, зроблений в травні, перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко повідомила, що будівельні роботи на об’єкті не розпочато через відсутність дозволу від обласної ради.

20 жовтня 2021 року на засіданні Уряду ухвалили розпорядження про зміни до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, з переліку виключили один об’єкт у Житомирській області – реконструкція та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул. Соборності, 76/2 у м. Новограді-Волинському, на який було заплановано 10 млн 035 тис. 769 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада гуманітарна комісія Леся Українка музей музей Лесі Українки Звягель Новоград-Волинський  
Матеріали по темі