Суспільство

На трасі Київ – Чоп встановили оновлений дорожній знак міста Звягеля, яке нещодавно перейменували із Новоград-Волинського

21 January 2023, 12:46

На автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп 21 січня встановили вказівний знак населеного пункту Звягель, який повернув свою історичну назву.

Про це 21 січня повідомляє пресслужба Служби автомобільних доріг у Житомирській області.

«До уваги водіїв: встановлюємо дорожні знаки. А саме: повертаємо історичну справедливість і на дороги. На автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп влаштовуємо дорожній вказівник населеного пункту, що повернув свою історичну назву», - йдеться в повідомленні.

Наразі підрядні організації, що виконують експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення встановлюють дорожні знаки з новою назвою міста.


Фото пресслужби САД

Нагадаємо, 16 листопада 2022 року Верховна Рада України проголосувала за перейменування міста Новоград-Волинський Житомирської області на Звягель, а Новоград-Волинського району – на Звягельський район.

16 червня 2022 року пресслужба Новоград-Волинської міськради інформувала, що на сесії міської ради депутати підтримали рішення про перейменування міста на Звягель. 23 червня на сесії Новоград-Волинської районної ради депутати розглянули й підтримали пропозицію про перейменування району на Звягельський. Житомирська обласна рада 14 липня проголосувала за направлення до Верховної ради подання про перейменування міста Новоград-Волинський на Звягель, а Новоград-Волинського району – на Звягельський район.

7 листопада 2022 року у Верховній раді були зареєстровані відповідні постанови про перейменування району та райцентру.

З пояснювальної записки до проєкту постанови: Відповідно до матеріалів, наданих Житомирською обласною радою, вказаний населений пункт вперше згадується в письмовій згадці ХІІІ ст. як «Возвягель», пізніше з ХV ст. місто носило назву «Звягель». У 1793 році після другого розділу Речі Посполитої населений пункт перейшов під управління Російської імперії та був перейменований на місто «Новоград-Волинський». Питання про перейменування міста Новоград-Волинський підтримане більшістю жителів населеного пункту, які взяли участь у громадських слуханнях, погоджено відповідно до законодавства Новоград-Волинською міською та Житомирською обласною радами.

Як повідомляв Житомир.info, 3 жовтня 2018 року у місті Новоград-Волинський Житомирської області провели громадські слухання щодо повернення місту історичної назви Звягель. 1 листопада цього ж року депутати Новоград-Волинської міської ради відтермінували рішення про повернення місту історичної назви, захотіли влаштувати «референдум» щодо перейменування на виборах у 2020 році. У лютому 2021 року Новоград-Волинська міська рада повідомляла, що на адресу керівництва міської територіальної громади надійшли звернення з пропозицією повернути історичну назву місту – Звягель.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перейменування Новоград-Волинський Звягель САД дорога 
Матеріали по темі