Політика

Житомирська облрада планує знову розглянути питання про дострокове припинення повноважень депутата Савченка

28 November 2023, 16:16

Житомирська обласна рада вчетверте збирається розглянути питання про дострокове припинення повноважень депутата з фракції «За майбутнє» Олександра Савченка.

Відповідний проєкт рішення сесії 28 листопада оприлюднили на сайті облради.

«Розглянувши заяву депутата Житомирської обласної ради Савченка О.І. від 13.11.2023, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності, обласна рада вирішила достроково припинити повноваження депутата Житомирської обласної ради VІІІ скликання Савченка Олександра Ілліча, обраного в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком Житомирської обласної організації політичної партії «За майбутнє». Надіслати рішення обласної ради у Житомирську обласну територіальну виборчу комісію», - йдеться у проєкті рішення.

Нагадаємо, Житомирська обласна рада з березня 2023 року розглядає проєкти рішення про дострокове припинення повноважень двох депутатів з фракції «За майбутнє» Віктора Развадовського та Олександра Савченка: на сесії 16 березня депутати не підтримали проєкти рішень про дострокове припинення повноважень; після сесії обидва депутати знову написали заяви з проханням достроково позбавити їх мандатів, але на сесії 27 квітня знову не вистачило голосів для ухвалення рішення; також відповідні рішення не набрали достатньої кількості голосів «за» на сесії 17 серпня.

Скриншот з сайту облради

Ухвалою від 19 травня 2023 року Київський окружний адміністративний суд відкрив провадження за позовом Віктора Развадовського до Житомирської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність та припинення повноважень. Рішенням від 14 серпня суд визнав протиправної бездіяльність обласної ради та зобов’язав її повторно розглянути заяви Развадовського, облрада оскаржувала це рішення в апеляційному суді. Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 7 листопада 2023 року припинив повноваження голови фракції «За майбутнє» Віктора Развадовського.

Як повідомляв Житомир.info, Савченко і Развадовський є генерал-полковниками міліції у відставці і в перші дні повномасштабного російського вторгнення виїхали в Польщу: мер Житомира Сергій Сухомлин розповідав, що 3 березня 2022 року до Польщі виїхав генерал-полковник Віктор Развадовський, а 4 березня кордон України в напрямку Польщі перетнув депутат обласної ради, генерал-полковник Олександр Савченко. Згодом ці депутати повернулися до України і навіть були присутні на сесії облради 14 липня 2022 року, але після цього на сесіях їх вже не було.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада Савченко депутат мандат За майбутнє 
Матеріали по темі