Суспільство

У Житомирській області з 5 грудня пенсіонери зможуть ще раз безкоштовно отримати 5 LED-ламп в обмін на старі

30 November 2023, 12:06

З 5 грудня у відділеннях Укрпошти в селах пенсіонери зможуть безкоштовно обміняти ще по 5 LED-ламп.

Про це 30 листопада інформує пресслужба АТ «Укрпошти».

«З 5 грудня у всіх сільських відділеннях Укрпошти, крім Київщини, пенсіонери зможуть обміняти додаткові 5 енергоощадних ламп в межах програми енергозбереження. На Київщині пенсіонери зможуть додатково обміняти лампи з 12 грудня. Про доступність ламп для обміну в решті населених пунктів, буде повідомлено окремо. Для того, щоб обміняти додаткові LED-лампи, пенсіонерам, які завітають у відділення, потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення та діючий номер телефону. Додаткові енергоощадні лампи пенсіонери зможуть обміняти безкоштовно, доки світлодіоди будуть в наявності. Скористатися програмою обміну та отримати додаткові 5 ламп енергозбереження можуть і ті пенсіонери, які раніше вже обмінювали лампочки. Цього разу пенсіонерам не потрібно мати одразу старі лампи для обміну. Замість цього вони можуть принести їх до відділення Укрпошти протягом місяця з моменту отримання п'яти додаткових світлодіодних ламп», - йдеться в повідомленні.

Наразі близько 18 млн енергоощадних ламп доступні для обміну мешканцям по всій країні. Як і раніше українці, які ще не скористалися обміном, можуть отримати до 5 світлодіодних ламп у відділеннях Укрпошти. Також програма продовжує діяти для юридичних осіб: медичні заклади, школи, дитячі садки, поліклініки та ОСББ можуть отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву в застосунку Дія.

«Метою Всеукраїнської програми обміну є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. За попередніми оцінками, економічний ефект від обміну ще 18 млн світлодіодних ламп дозволить сумарно економити одночасно до 1000 МВт, що дорівнює роботі блока атомної електростанції. Масштабування Всеукраїнської програми з обміну ламп розжарювання стало можливим завдяки рішенню Кабінету Міністрів та внесенням змін до умов реалізації програми», - повідомляє «Укрпошта».

Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складником підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.

Нагадаємо, у серпні в Україні розширили програму обміну ламп розжарювання на енергозберігаючі: взяти участь у проєкті можуть заклади культури, органи соцзахисту, ОСББ, бібліотеки та музеї, спортивні організації та інші.

Як повідомляв Житомир.info, з 30 січня 2023 можливість обміняти лампочки розжарювання на світлодіодні у відділеннях «Укрпошти» з’явилася, зокрема, Житомирі.

7 лютого 2023 року пресслужба «Укрпошти» повідомила, що обміняти старі лампи на нові енергоощадні за програмою ЄС та Уряду вже можна у всіх міських та селищних відділеннях «Укрпошти».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лампа LED-лампа Укрпошта обмін пенсіонер  
Матеріали по темі