Місто

У Житомирі замість гранітного Пархоменка встановили бронзового Ольжича. Фоторепортаж

27 жовтня 2017, 14:53

У Житомирі 27 жовтня відкрили сквер та перший в Україні пам’ятник видатному поету, політичному діячу та почесному громадянину міста Олегу Ольжичу. Захід зібрав більше сотні людей: громадських та політичних діячів, активістів, представників міської та обласної влади і простих житомирян.

Раніше на цьому місці стояв гранітний пам’ятник червоному командирові Олександру Пархоменку, який 26 лютого 2015 року демонтували житомирські свободівці.

Подробиці з відкриття пам’ятника Олегу Ольжичу в Житомирі дивіться у сюжеті.

 

Фото Анни Максимової

Як повідомляв Житомир.info, Як повідомляв Житомир.info, на Покрову, 14 жовтня, до Житомира зі Львова планували доставлять пам’ятник вченому, українському політичному і громадському діячеві, поету Олегу Ольжичу. Головний архітектор Житомира Юрій Безбородов повідомляв, що відлив бронзового постаменту Ольжичу львів’яни мають закінчити до Покрови. Пам'ятник мали відкрити разом зі сквером на День Незалежності. Про встановлення пам’ятника влада говорила з 2007 року, коли відзначався 100-літній ювілей від дня народження Олега Ольжича. до 110-ї річниці від дня народження Олега Ольжича на місці демонтованого пам’ятника червоному командирові Олександру Пархоменку в Житомирі планували відкрити відремонтований сквер. Пізніше дату відкриття скверу перенесли на День незалежності 24 серпня. У травні 2017 року департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради уклав договір про закупівлю за півмільйона гривень пам’ятника Олегу Ольжичу авторства Василя Фещенка у третьої сторони – ФОПа Федорина Степана Васильовича із села Рівня Івано-Франківської області. У липні цього року в Житомирі обговорили модель майбутнього пам’ятника, виготовлену львівськими скульпторами. Автор пам'ятника Василь Фещенко не схвалив їхню роботу, а архітектор Валерій Головатенко обурився, що "з високого, інтелігентного героя зробили студента в куцому піджачку". До Дня незалежності, 24 серпня, підрядник закінчив роботи з реконструкції скверу імені Ольжича.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі