Влада

У психінтернаті в Житомирській області хворих тримають за ґратами, поліція розслідує факт незаконного позбавлення волі

28 вересня 2018, 10:05

На Житомирщині прокуратура виявила факти незаконного позбавлення волі підопічних психоневрологічного інтернату та розпочала кримінальне провадження.

Про це 28 вересня повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Новоград-Волинською місцевою прокуратурою проведено перевірку додержання вимог законодавства щодо захисту прав і свобод громадян у психоневрологічних інтернатах, установах соціального захисту та інших місцях тривалого перебування (лікування) людей та виявлено порушення в одному з психоневрологічних інтернатах Житомирщини. Зокрема, установлено, що у порушення вимог ст. ст. 29, 33 Конституції України, ст. ст. 4, 25 Закону України «Про психіатричну допомогу», 16 осіб, підопічних комунальної установи – психоневрологічного інтернату, перебувають в корпусі, де загратовані не лише вікна, а й на дверях встановлені металеві грати із замками, що обмежує та унеможливлює їх вільне пересування у приміщенні (виділено редакцією). Таким чином, хворі фактично перебувають у нелюдських умовах, незаконно позбавлені волі та самостійного залишення цього корпусу», - інформує прокуратура.

Відомості про виявлені факти Новоград-Волинською місцевою прокуратурою 19.09.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі декількох осіб). Досудове розслідування проводить місцевий відділ поліції, процесуальне керівництво здійснює місцева прокуратура, - інформує прес-служба.

За даними сайту Житомирської облради, в області функціонує 8 психоневрологічних інтернатів, а саме: Володарсько-Волинський, Довбиський, Любарський, Новоборівський для перебування чоловіків, та Пугачівський, Березівський, Радомишльський та Ходорківський для жінок із психоневрологічними захворюваннями.

Оскільки справою займається Новоград-Волинська місцева прокуратура, якій підпорядковані Баранівський, Романівський, Ємільчинський, Новоград-Волинський, Пулинський райони та місто Новоград-Волинський, стає зрозуміло, що мова йде про Довбиський психоневрологічний інтернат Баранівського району: інших психінтернатів у цих районах немає.

Так, на офіційному сайті Добвиської селищної ради повідомляється, що психоневрологічний інтернат розрахований на 350 чоловіків з психоневрологічними захворюваннями, які потребують стороннього догляду і мають першу та другу групу інвалідності і старші 18 років. Будинок-інтернат має своє підсобне господарство, в якому утримується велика рогата худоба, свині, коні. Інтернат має 51 га землі.

На сайті Житомирської ОДА від 3 грудня 2015 року повідомляється про візит у комунальну установу облради «Довбиський психоневрологічний інтернат» тодішнього голови ОДА Сергія Машковського. Тоді в інтернаті проживали 326 чоловіків з розладами психіки та нараховувалося 148 працівників. Повідомлялося, що підопічні виготовляють віники, прибирають територію, працюють допоміжними робітниками на підсобному господарстві. Машковський дякував колективу за роботу та «великі серця».

Нагадаємо, у вересні 2015 року на сайті Уповноваженого Верховної ради України з прав людини з’явилося повідомлення про умови перебування підопічних у Ходорківському психоневрологічному інтернаті Попільнянського району: психічнохворих ізолюють в кімнатах замість того, аби лікувати.

Як повідомляв Житомир.info, 19 вересня 2018 року поліція заявила про затримання та взяття під домашній арешт керівника спецінтернату та його зятя, які експлуатували дорослих вихованців. Експлуатував підопічних керівник Тетерівського інтернату, про що Житомирська облрада 20 вересня повідомила в офіційному коментарі. Розпорядженням за підписом першого заступника голови облради Сергія Крамаренка директора інтернату відсторонили від посади.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: інтернат прокуратура розслідування  
Матеріали по темі