Події

​Фірма, яка мала будувати станцію водних видів спорту в Житомирі, лише через 2 роки після рішення суду повернула 630 тис. грн авансу

12 березня 2019, 12:13

Фірму-підрядника, яка мала будувати станцію водних видів спорту в Житомирі зобов’язали повернути до місцевого бюджету понад півмільйона гривень.

Про це 12 березня повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Житомирською місцевою прокуратурою було заявлено позов в інтересах держави про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю 630 тис. грн до місцевого бюджету, який господарським судом м. Києва задоволено у повному обсязі. Таким чином, за втручання органів прокуратури, рішенням суду зобов’язано товариство повернути 630 тис. грн, отриманих як аванс на підставі договору, який визнано недійсним», - йдеться у повідомленні.

Як уточнили в прес-службі прокуратури, мова йде про те, що комітет з конкурсних торгів управління капітального будівництва Житомирської міськради під час визначення переможця тендерних пропозицій на закупівлю за бюджетні кошти робіт з будівництва станції водних видів спорту у Житомирі, відхиливши більш вигідну пропозицію, прийняв рішення про укладення договору підряду із зазначеним товариством.

Проте установлено, що товариство, з яким за результатами проведених торгів було укладено договір про виконання робіт на загальну суму понад 4,2 млн грн, безпідставно завищило суму, включивши у розрахунок вартість робіт та матеріалів, що не передбачалися тендерною документацією, чим порушило вимоги Закону України «Про публічні закупівлі». За позовом місцевої прокуратури, господарським судом Житомирської області зазначене рішення тендерного комітету та договір підряду визнані недійсними.

«Разом із цим, незважаючи на рішення суду, підрядник більше року не повертав 630 тис грн авансового внеску, хоча роботи не виконувалися. Лише за втручання місцевої прокуратури приватне товариство зобов’язали повернути до місцевого бюджету понад півмільйона гривень», - зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, у травні 2017 року суд визнав недійсним тендер, вартістю 4 млн грн, на будівництво станції водних видів спорту в Житомирі, а відповідно недійсним був визнаний і договір підряду, укладений з переможцем тендеру.

Як повідомляв Житомир.info, про намір розпочати будівництво бази водних видів спорту у Житомирі мер Сергій Сухомлин заявляв ще в жовтні 2015 року, будучи першим заступником міського голови. У серпні 2016-го тодішній заступник мера Матвій Хренов розповів, якою буде ця база, і повідомив про те, що на будівництво першої черги виділено 2,5 млн грн. У жовтні того ж року Хренов повідомив, що тендер на будівництво об’єкта виграла київська фірма – ТОВ «Укрспецмонтаж Інвест».

Наприкінці лютого 2017 року міськрада заявила, що товариству «Укрспецмонтаж Інвест», яке веде будівництво станції водних видів спорту в Житомирі, буде направлено претензію щодо порушення термінів виконання робіт.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: станція водних видів спорту тендер суд прокуратура Укрспецмонтаж Інвест  
Матеріали по темі